Aynı tehlikeli paket Obamaya'da geldi

Dün, Donald Trump'ın gelinini hastanelik eden beyaz tozu gönderenler, Obama'yı da hedef aldı. Aynı şekilde paketlenmiş tozun Obama'nın Washington'daki ofisine teslim edilmesinin ardından bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Aynı tehlikeli paket Obamaya'da geldi
Aynı tehlikeli paket Obamaya'da geldi
GİRİŞ 14.02.2018 13:06 GÜNCELLEME 14.02.2018 13:39
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Önceki gün, ABD Başkanı Donald Trump’ın en büyük oğlu Donald Trump Jr.’ın eşi Vanessa’ya gönderilen gizemli beyaz toz endişe yaratmıştı. Bundan tam 24 saat sonra ise aynı paketleme şekliyle, bu kez eski Başkan Barack Obama’nın Washington’daki ofisine pudra şeklinde beyaz bir madde gönderildi. Yetkililer, toz şeklindeki şüpheli beyaz madde için alarma geçti.

ABD Eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki ofisine zarf içinde gönderilen ‘beyaz madde’ kısa süreli paniğe neden oldu. 

Mısır nişastası çıktı!

Olay yerine intikal eden Battalion İtfaiye ve Acil Tıbbi Hizmetler Başkanı Edward Smith, mektubun Hong Kong’dan gönderilmiş olduğunu ve beyaz maddenin bebek pudrası olabileceği aktardı. Mektupta, “Sen korkunç birisin ve şimdi hak ettiğini al” ifadeleri yer alırken, beyaz maddenin mısır nişastası olduğu anlaşıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri, binanın bulunduğu caddeyi bir süre trafiğe kapattı.

 

 

Dün yerel saatle öğlen 12.30 sularında gerçekleşen olay sırasında, Barack Obama’nın ofiste olup olmadığı henüz bilinmiyor. Washington’da Ocak 2017’den bu yana ofisi bulunan Obama, ofisine yaklaşık 1.5 kilometre metre mesafedeki Kalorama bölgesinde yaşıyor.

Her iki olay, 11 Eylül’den bir sonraki gün yaşanan ve 5 kişinin ölümüne neden olan şarbonlu mektupları hatırlattı.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • 1.5 kilometre metre 1 yıl önce Şikayet Et
  1.5 kilometre metre
  Cevapla
 • 1299 1 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi bu tozları bahane ederek; Müslüman bir ülkeye savaş açarlar.
  Cevapla
 • selami 1 yıl önce Şikayet Et
  cia yöntemi cia taktikleri bunlar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ankara'da mühimmat patladı: Yaralılar var!
'Kozmik Yasemin' adım adım takip edilerek yakalandı