Ahmedinejad'tan Hamaney'e sert eleştiri

İran'ın eski cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, cezaevlerindeki şüpheli ölümlerle ilgili ülkenin lideri Ayetullah Ali Hamaney'in tutumunu eleştirdi.

 • GİRİŞ14.02.2018 18:25
 • GÜNCELLEME14.02.2018 18:26
Ahmedinejad'tan Hamaney'e sert eleştiri

Eski cumhurbaşkanına yakınlığıyla bilinen "Devlet-i Bahar" adlı internet sitesinin haberine göre, Ahmedinejad, görev sürecinde yardımcılığını yapan ve yolsuzluk suçlamasıyla yargılanan Hamid Bakayi'nin temyiz mahkemesi öncesi gazetecilere açıklama yaptı.

Cezaevlerinde yaşanan ölümleri eleştiren Ahmedinejad, şunları söyledi:  "Yoksulluğu nedeniyle ailesinden utanan bir adam sesini yükseltince tutuklanıp hapse atılıyor. İnsanları umarsızca tutukluyorlar, daha sonra cenazesini ailesine teslim ediyorlar. Sonra da 'uyuşturucu bağımlısıydı intihar etti' diyorlar."

 

 

İnsanların bu durumdan şikâyetçi olduğunu, ancak başvuracakları merci olmadığını öne süren Ahmedinejad, "Rehber (İran lideri Ali Hamaney) dahi yargının işleyişi ve diğer kurumların tutumundan sorumlu olmadığını söylüyor. Devlet ve hükümet tarafından ezilen biri ne yapmalıdır? Dünyanın neresinde zulüm payidar oldu ki burada olsun?" ifadelerini kullandı.

İran'da geçen ay "casusluk" suçlamasıyla tutuklanan İran asıllı Kanada vatandaşı akademisyen Kavus Seyyid İmami'nin Tahran'daki Evin Hapishanesi'nde intihar ettiği duyurulmuştu.

Ülkedeki bazı kesimler tarafından "şüpheli" görülen olayın duyulmasının ardından son yıllarda İran'daki hapishanelerde meydana gelen ölümler ülke medyasının gündemine oturmuştu. Öte yandan Ahmedinajed'ın cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde yardımcılığını yapan Hamid Bakayi, yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada 63 yıl hapis cezasına mahkûm edilmişti.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar40

 • üstün can 3 gün önce Şikayet Et
  adin fatih ama agzin o Kadar ayristirici ki bu suan düsmanlarimiza yarayan bir durum. iki tarafinda asirilari kesin sesinizi! gölge etmeyin baska Ihsan istemez.
  Cevapla
 • Fatih 3 gün önce Şikayet Et
  Ahmedinejat denilen katil de Beşşarı destekliyordu Hamaney denen papaz da... Ahmedinejat bizzat kendi itiraf etmişti Irak ve Afganistanda ABD ile işbirliği yapıp işgale destek verdiklerini. İsteyen videoyu kolayca bulur. Her ikisi de sünni düşmanı, katil ve mezhepçi virüsler. İnşaallah ikisi de yok olup gider.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Osmanlı_Torunu 3 gün önce Şikayet Et
  Ahmedinejat Hamaneyden iyidir. iyidir derken kötünün iyisidir. en azından konuşmaları daha mert.
  Toplam 1 beğeni
 • Misafir 3 gün önce Şikayet Et
  Bu kadar yalan, dolan, kuyruk acın mı var?!
  Toplam 1 beğeni
 • Abdurrahman Kaba 3 gün önce Şikayet Et
  Çorba Yapmışsın...
  Toplam 2 beğeni
 • Ahmet Özbir 4 gün önce Şikayet Et
  "Eshabımın herbiri gökteki yıldızlar gibidir. Herhangisine uyarsanız, Allahü teâlânın sevgisine kavuşursunuz", "...Onları sevenler, beni sevdikleri için severler. Onlara el ile, dil ile eziyet edenler, gücendirenler, Allahü teâlâya eziyet etmiş olurlar..." (Hz. Muhammed aleyhisselâm) Dostlar! Bunlar Şeyhayn'e (Hz. Ebubekir, Hz. Ömer) küfreden gerici yobazlar. PARAMPARÇA OLSUNLAR!.
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • Ne oldu sana 4 gün önce Şikayet Et
  Bir sen eksiktin
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Orhan 4 gün önce Şikayet Et
  İran iflah olursa başımıza bela olur.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat