Çin'den ABD'ye "tehdit" tepkisi!

Çin, Washington yönetiminin Çin ve Rusya kaynaklı güvenlik tehdidi algıladığı yönündeki açıklamalarına ilişkin "dünyada kesin bir güvenliğin olmadığını" kaydetti.

Çin'den ABD'ye "tehdit" tepkisi!
Çin'den ABD'ye "tehdit" tepkisi!
GİRİŞ 14.02.2018 15:28 GÜNCELLEME 14.02.2018 15:39
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gıng Şuang, düzenlediği olağan basın toplantısında, "ABD'nin, dünyanın bir numaralı süper gücü olduğunu ve askeri gücünden bahsetmeye bile gerek bulunmadığını" söyledi.

Gıng, "Eğer ABD bile dört bir taraftan güvenlik tehdidi algılıyorsa diğer ülkelerin hali ne olacak. O zaman diğer ülkelerin bu tehditleri evlerinin kapısında mı hissetmesi gerekir. Bu durumda günlerimizi nasıl geçireceğiz. ABD'nin bu güçlü güvensizlik duygusunun nereden geldiğini bilmiyorum ancak dünyada kesin bir güvenliğin bulunmadığını vurgulamak isterim." dedi.

 

 

ABD yönetimine "kendi güvenliğini diğer ülkelerin tehlikesi üzerine kurmaması" çağrısı yapan Gıng, "ABD'nin diğer büyük ülkelerle ilişkilerini tehdit algıları üzerinden değil, iş birliği düzleminde ele alarak Çin, Rusya ve uluslararası toplumla ortak şekilde dünya barışı ve istikrarı için ortak çaba sarf etmesini umuyoruz." ifadesini kullandı.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) Daniel Coats, ABD Senatosu İstihbarat Komitesinde yaptığı sunumda, İran ve Kuzey Kore'nin nükleer meselesi, siber güvenlik, ajanlar ve uzay silahlanması gibi sorunlarla yüzleştiklerini belirterek, Rusya ve Çin'in adını zikretmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Vanga 1 yıl önce Şikayet Et
  İyi laf çarpmış helal çine
  Cevapla
 • koray 1 yıl önce Şikayet Et
  Çin doğru söylemiş.. eğer dünya politikası dürüstlük ve adalet üzerine olacaksa Çini desteklemeliyiz.
  Cevapla
 • Bekir 1 yıl önce Şikayet Et
  Destekleyelimde doğu türkistanda türk kardeşlerimizi katletsinler öylemi
  Cevapla
 • Delikanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın güvenliğini bozan abdnin ta kendisidir abdye karsı dünyanın bir olup önlem alması gerekiyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd'deki siyonistler rahat durmuyor. Dünya'ya kan ve göz yaşına onlar boğuyor. Lobiciliği iyi yapıyorlar ve silah satmak zorundalar. Zaten ilk siyonist kazığını Abd kendisi yiyor, çünkü devlet 'ulusal güvenlik' adına silah satın alıyor. Abd'de Silah sanayisi, Bankalar ve Medya tümü siyonistlerin elinde.
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Tam bir devlet mülakatı olmuş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bu fotoğraflar tamamen gerçek!
'Biz oyun kurmazsak Türkiye girer'