Almanya harekete geçti! Yasaklandı

Almanya'da sık sık gösteri düzenleyen ve terör örgütü PKK'ya yakın kuruluşların çatı örgütü olan Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi'ne (NAV-DEM) bundan sonra gösteri izin verilmeyeceği açıklandı.

 • GİRİŞ15.02.2018 00:10
 • GÜNCELLEME15.02.2018 04:31
Almanya harekete geçti! Yasaklandı

Köln Emniyet Teşkilatı, NAV-DEM'in Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı bahane ederek yarın Köln ve Leverkusen kentlerinde yapmak istediği iki gösterinin de yasaklandığını duyurdu.
 
Gösterilerin yasaklamasına gerekçe olarak, Almanya'da terör örgütü kabul edilen PKK'nın yasaklı sembollerinin ve terör örgütü liderinin posterlerinin taşınması ve bundan sonraki gösterilerde de taşınarak suç işleme ihtimalinin yüksek oluşu gösterildi.

NAV-DEM'in geçen cumartesi günü Köln'de yapmak istediği gösteriye de izin verilmemişti.
 
NAV-DEM'in 27 Ocak tarihinde Köln'de düzenlediği protesto gösterileri, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterleri ile yasaklı PKK paçavralarının açılması sonucu durdurulmuş, ardından gösteri yasa dışı ilan edilerek dağıtılmıştı.
 
 Yine NAV-DEM'in 4 Kasım 2017'de Düsseldorf'ta düzenlediği gösteri  benzer gerekçeyle durdurulmuş, terör örgütü yandaşları taşkınlık çıkararak polisle çatışmıştı.

 

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar68

 • kahraman 4 gün önce Şikayet Et
  almanyanın bize düşmanca tavır almasının en büyük sebebi bu pkk yandaşları orada o kadar çok lobi ve büyük ekonomi oluşturmuşlar ki amerikada yahudi lobisi gibi bunlarda almanyada aynısını yapmışlar..bir küçük sitemde oradaki gurbetçilerimize daha güçlü ve daha birlik olunmalı onlara karşı
  Cevapla
 • yasin 4 gün önce Şikayet Et
  neden takla atmaya başladılar acaba? bir iş var bunda! yıllardır pkk zaten terorist olarak kabul görmüştü ve yıllardır izin verilen eylemler neden bizim afrin harekatımız esnasında yasaklandı acaba?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Epi 4 gün önce Şikayet Et
  Asagiliklar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • BİLAL AKPINAR 4 gün önce Şikayet Et
  Daha da beter olun inşaallah
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa Yılmaz 4 gün önce Şikayet Et
  Tam fırsat Almanya'daki karıştırmak, kışkırtmak için! Artık bizim kuzu kuzu ülkemizi karıştırma atını beklememwliyiz. Biz onları karıştırmayınız..
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat