Afrin’de ortaya çıktı! İnanılmaz görüntüler...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında, terör örgütü PYD/PKK’dan kurtarılan Dikmetaş köyü yakınlarında, teröristlerin 5 kilometre uzunluğunda hendek kazdığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 16.02.2018 14:02 GÜNCELLEME 16.02.2018 14:14
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

4 metre boyundaki ve 3 metre genişliğindeki hendeğin harekat ile teröristlerden arındırılan Sirgaya Tepesi'nden Burseya Dağı'na uzandığı belirlendi.

TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında, Afrin kırsalında çok sayıda köy, terör unsurlarından temizlendi. Teröristlerden arındırılan yerleşim alanları ile kritik bölgelerde güvenlik güçlerince, patlayıcı imha çalışması sürdürülüyor. Güvenlik güçlerinin çalışmasıyla güvenli hale getirilen yerleşim alanlarına ise daha önce buraları terk ederek, Azez ve çevre köylere gidenler dönüyor.

 

5 KİLOMETRELİK TÜNEL

Harekat kapsamında, kısa süre önce, Afrin’in Dikmetaş köyü de teröristlerden kurtarıldı. Halen olası mayın ile tuzaklanan patlayıcı arama ve temizleme çalışmasına devam edilen Dikmetaş köyü ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) kontrolündeki Yazıbağ köyü arasındaki bölgede, 5 kilometre uzunluğunda hendek bulundu. Görenleri şaşırtan, 4 metre boyundaki ve 3 metre genişliğindeki hendeğin, teröristlerden çatışmaların ardından ele geçirilen Burseya Dağı ile Sirgaya Tepesi arasında uzandığı görüldü.

Kilometrelerce uzanan ve arazi tipi araçların hareket ettirilebileceği tünelin, teröristler tarafından Burseya Dağı ile Sirgaya Tepesi arasında ikmal yolu olarak kullanıldığı belirlendi. Hendekle ayrıca kara operasyonunda, birliklerin hareket alanını kısıtlayarak, ilerlemesini engellemenin amaçlandığı kaydedildi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Aral 9 ay önce Şikayet Et
  içinde bitki yetiştiğine göre yapılalı epey olmuş
  Cevapla
 • mustafa 38 9 ay önce Şikayet Et
  bu hendekler kazılırken arazilerin sahipleri görmemişmi bu kazma işi aylarca zaman almıştır
  Cevapla
 • mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Bu hendekler yeni açılmamış gibi gözüküyor içinde geçen yıldan kalan otlar bile kurumuş. Demek oluyor ki, bunlar yıllardır bu güne hazırlık yapıyorlar.
  Cevapla
 • sade 9 ay önce Şikayet Et
  tankları bir araya toplamak için bir taktik olabilir
  Cevapla
 • türk 9 ay önce Şikayet Et
  korku dağlar bekletir
  Cevapla
DİĞER HABERLER
En güçlü askeri güce sahip ülkeler
Bakan'dan kazanın sebebine ilişkin açıklama