Putin'in hareketi İngilizleri çılgına çevirdi

Rus ajan Skripal ve kızının zehirlenmesiyle başlayan gerilimde İngiltere'nin Rusya'ya yönelttiği suçlamalar sorulan Vladimir Putin'in BBC kamerasına sırıtarak söylediği sözler, İngiliz medyasını ayağa kaldırdı. Bulvar basını 'Britanya'ya gülüyor', 'Tekmeyi patlattı' gibi başlıklar attı.

Putin'in hareketi İngilizleri çılgına çevirdi
Putin'in hareketi İngilizleri çılgına çevirdi
GİRİŞ 13.03.2018 15:26 GÜNCELLEME 13.03.2018 15:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İngiltere'de yaşayan eski Rus ajan Sergei Skripal ve kızının Noviçok sinir gazı saldırısına uğraması, Birleşik Krallık ve Rusya'yı karşı karşıya getirdi.

İngiltere Başbakanı Theresa May'in Moskova yönetimini dünyanın gözü önünde doğrudan suçlamasıyla başlayan gerilimde, ABD'de de beklendiği gibi Londra'nın yanında saf tuttu.

 

 

Suçlamalara karşın Rusya lideri Vladimir Putin'in gazetecilerin konuyla ilgili sorularına verirken yüzünde beliren gülümseme, İngiltere basınında manşetten veriliyor.

Daily Mail 'Britanya'ya gülüyor' başlığını kullanırken, The Sun ise kelime oyunu yaparak 'Tekmeyi patlattı' ifadesini başlığına çekti.

Rus lider, BBC muhabiri Steve Rosenberg'in bugün yönelttiği soru üzerine "Neler olduğunu sonuna kadar araştırın, sonra tartışırız" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sergey Lavrov da Londra'dan gelen suçlamaları resmen reddetti.

JONNSON: MÜTTEFİKLER CESARET VERDİ

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Başbakan May'in doğrudan Rusya'yı suçlamasının ardından yaptığı açıklamada kendilerini müttefiklerin cesaretlendirdiğini söyledi.

Rus yapımı sinir gazıyla bir restoranda zehirlenen eski ajan Skripal ve kızı Yuliya, halen yoğun bakımda.

İngiltere gizli servisi MI6 ile işbirliği yapan çifte ajan Skripal, sekiz yıl önceki casus takasında Rusya'ya iade edilmiş ve daha sonra İngiltere'ye yerleşmişti.

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Acıma operler 1 yıl önce Şikayet Et
    Osmanlının yapamadığını yapıyorlar bugün dünyayı İngilizler halen sömürüyorsa bu Osmanlı Devletinin kılıcının keskin olmamasından kaynaklanıyor. Meydanı boş buldular Asya afrika insanları katleden bunlar değil mi Müslüman isen yandın BM nato tefeci imf kurmuşlar bir düzen, Osmanlı Devleti bugünleri görse güneş öyle bir batardı ki ne kral bırakır nede kraliçe
    Cevapla
  • kadir 1 yıl önce Şikayet Et
    ingilizler belasini ariyor sanirsam
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yerli İHA Bayraktar'a hayran kaldılar
Kartal Dr. Lütfü Kırdar hastanesinin adı değişti