Türkiye'yi hedef alan BAE'ye cevap! 'Gücün yetmez'

ABD'nin Körfez Krizi çıkarttırdığı BAE, yeni talimat ile gözünü Afrin'deki operasyona dikti. Türkiye hakkında yaptığı iftira dolu açıklamalara, "BAE'nin Türkiye ile çatışacak gücü yok" cevabı verildi.

Türkiye'yi hedef alan BAE'ye cevap! 'Gücün yetmez'
Türkiye'yi hedef alan BAE'ye cevap! 'Gücün yetmez'
GİRİŞ 14.03.2018 09:47 GÜNCELLEME 14.03.2018 09:48
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı bitirmesi için son olarak BAE devreye girdi. Arap ülkelerini Türkiye'ye karşı tutum sergilemesi için kışkırtıcı açıklamalarda bulunan BAE Dışişleri yetkilisine cevap gecikmedi.

Türkiye'nin Arap ülkelerinin bağımsızlığına saygı duymadığını iddia eden BAE Dışişleri Bakanı Enver Gargaş'a cevap Ahmet Uysal'dan geldi. Rus basınına konuşan Orta Doğu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal, Körfez ülkeleri politikacılarının Batı politika adamlarının ağzıyla konuştuğunu söyledi.

 

 

"BATI ÜLKELERİ VE İSRAİL KENDİ ÇIKARLARINI GÜDÜYOR"

BAE gibi Körfez ülkelerinin Ortadoğu politikasında büyük rol oynamadığını dile getiren Ahmet Uysal, "Sıkça Körfez ülkeleri politikacılarının ağzıyla aslında Batı politika adamları konuşuyor, ki onlar gerçekten Ortadoğu'daki çatışmaların çözümünü düşünmüyor. Batı ülkeleri ve İsrail, kendi çıkarlarını güdüyor. Bunu bilen Ankara politikasını izlemeye devam edecek ve Afrin'deki terörle mücadele operasyonunu sürdürecek. Yani BAE'li bakanın açıklaması hiçbir şey değiştirmeyecek" yorumunda bulundu.

"TÜRKİYE'YLE ÇATIŞACAK GÜÇLERİ YOK"

BAE ile Türkiye arasındaki gerilimin enformasyon alanı dışına çıkmayacağını söyleyen Uysal, "Çünkü BAE'nin medya dışında hiçbir şeyi yok. Türkiye'yle çatışmak için gerçek gücü yok. BAE'nin kendiliğinden konuşmadığını anlamak gerekiyor. Bu rüzgar İsrail ve barış ile güvenliğe ilgi duymayan diğer ülkelerden esiyor" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 82
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Buda onların zırtosu dünyanın her yerinde zırto zırtodur
  Cevapla
 • 2023 1 yıl önce Şikayet Et
  kuyrugun, veya tasmanin baglantilari çozulmeli.
  Cevapla
 • selim 1 yıl önce Şikayet Et
  meymenetsiz suratlı
  Cevapla
 • Almanya 1 yıl önce Şikayet Et
  Tip surata bakın.. Nekadar sakal uzatsa da başına sarıkda alsa tam bir ingiliz bozması tohumları. Bunlar Müslüman mı acaba ki.. Müslümanlığa ve Arap halkına hizmet etsinler...
  Cevapla
 • Murat yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz ve Suudi Arabistan Firavun'un yalakaları hükmündesiniz.Aziz Türk milletinin tırnağı olamazsınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ülkesine seslendi: Türkiye için tam zamanı
KONDA'dan anket kararı!