Esed'le ilgili soruya öyle bir cevap verdi ki...

ABD'nin dış politikası iyice karmaşık bir hal aldı. ABD'nin merkez kuvvetler komutanı olan Joseph Votel, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'nde yaptığı konuşmada, Esed'in gitmesiyle ilgili sorulan bir soruya, "politikamızı bilmiyorum" diyerek cevap verdi.

 • GİRİŞ14.03.2018 09:50
 • GÜNCELLEME14.03.2018 11:33
Esed'le ilgili soruya öyle bir cevap verdi ki...

Türkiye'nin Afrin'de faaliyet göstermesi, YPG'nin bir numaralı dostu olan ABD'yi de çıkmaza sürükledi. Türkiye'nin bölgede PKK'nın Suriye kolu olan YPG'yi temizleme çalışmaları yürütmesi ABD'nin planlarını alt üst ediyor.

Bu durumun en büyük örneği de Suriye'deki kuvvetlerden de sorumlu olan Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel'in açıklamaları oldu

 

 

"POLİTİKAMIZI BİLMİYORUM"

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph Votel, ABD Afrika Kuvvetleri (AFRICOM) Komutanı Thomas Waldhouser ile Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'nde konuştu.

Votel, Güney Carolina eyaletinin Cumhuriyetçi Senatörü Lindsey Graham’ın "Esed gitmeli’ şeklinde mi?" sorusuna Votel’in "Şu anda politikamızın bu olup olmadığını bilmiyorum. Odağımız DEAŞ’ın yenilmesi üzerinedir." sözleri dikkati çekti.

Bunun üzerine Graham, "Siz de bilmiyorsanız, kimsenin bilebileceğinden şüphe ederim çünkü dünyanın o parçası ile ilgilenmek sizin işiniz." diyerek tepki gösterdi. 

ABD'NİN POLİTİK CAHİLLİĞİ

CENTCOM kumandanı Joseph Votel'in bu konuşması, medyada büyük yankı buldu. ABD bir zamanlar kilometrelerce ötedeki toprakları kendi eyaletiymiş gibi kontrol edip denetlerken, şimdi askerlerinin bulunduğu Suriye'de ne yapacağını dahi bilmemesi ABD'nin politik cahilliği olarak değerlendirildi.

Yorumlar2

 • E.G 4 gün önce Şikayet Et
  kıvırmayı nasıl da iyi biliyorlar?
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ottoman 4 gün önce Şikayet Et
  Neyin politikası terör devleti abd çocuklar kadınlar öldürülüyor politikadan bahsediyor kansızlar bunlar için ölen müslümanın önemi yok.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat