Esed'le ilgili soruya öyle bir cevap verdi ki...

ABD'nin dış politikası iyice karmaşık bir hal aldı. ABD'nin merkez kuvvetler komutanı olan Joseph Votel, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'nde yaptığı konuşmada, Esed'in gitmesiyle ilgili sorulan bir soruya, "politikamızı bilmiyorum" diyerek cevap verdi.

Esed'le ilgili soruya öyle bir cevap verdi ki...
Esed'le ilgili soruya öyle bir cevap verdi ki...
GİRİŞ 14.03.2018 09:50 GÜNCELLEME 14.03.2018 11:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Afrin'de faaliyet göstermesi, YPG'nin bir numaralı dostu olan ABD'yi de çıkmaza sürükledi. Türkiye'nin bölgede PKK'nın Suriye kolu olan YPG'yi temizleme çalışmaları yürütmesi ABD'nin planlarını alt üst ediyor.

Bu durumun en büyük örneği de Suriye'deki kuvvetlerden de sorumlu olan Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel'in açıklamaları oldu

 

 

"POLİTİKAMIZI BİLMİYORUM"

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph Votel, ABD Afrika Kuvvetleri (AFRICOM) Komutanı Thomas Waldhouser ile Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'nde konuştu.

Votel, Güney Carolina eyaletinin Cumhuriyetçi Senatörü Lindsey Graham’ın "Esed gitmeli’ şeklinde mi?" sorusuna Votel’in "Şu anda politikamızın bu olup olmadığını bilmiyorum. Odağımız DEAŞ’ın yenilmesi üzerinedir." sözleri dikkati çekti.

Bunun üzerine Graham, "Siz de bilmiyorsanız, kimsenin bilebileceğinden şüphe ederim çünkü dünyanın o parçası ile ilgilenmek sizin işiniz." diyerek tepki gösterdi. 

ABD'NİN POLİTİK CAHİLLİĞİ

CENTCOM kumandanı Joseph Votel'in bu konuşması, medyada büyük yankı buldu. ABD bir zamanlar kilometrelerce ötedeki toprakları kendi eyaletiymiş gibi kontrol edip denetlerken, şimdi askerlerinin bulunduğu Suriye'de ne yapacağını dahi bilmemesi ABD'nin politik cahilliği olarak değerlendirildi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • E.G 9 ay önce Şikayet Et
    kıvırmayı nasıl da iyi biliyorlar?
    Cevapla
  • Ottoman 9 ay önce Şikayet Et
    Neyin politikası terör devleti abd çocuklar kadınlar öldürülüyor politikadan bahsediyor kansızlar bunlar için ölen müslümanın önemi yok.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Irak'tan Türkiye'ye 'hava sahası' mesajı
İnternet üzerinden ayda 15 bin lira kazanıyorlar