'Diz çöken' Barzani'den ilk açıklama geldi

Eski IKBY Başkanı Mesut Barzani, Erbil ve Süleymaniye'deki havalimanlarının yurt dışı uçuşlarına açılmasının "iyi bir adım" olduğunu belirtti.

 • GİRİŞ14.03.2018 12:20
 • GÜNCELLEME14.03.2018 12:20
'Diz çöken' Barzani'den ilk açıklama geldi

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak merkezi hükümetinin IKBY'deki havalimanlarına uyguladığı yurt dışı uçuş yasağını kaldırmasını "iyi bir adım" olarak değerlendirdi.

Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Barzani, "IKBY'deki havalimanlarının yurt dışı uçuşlarına açılmasının sorunların çözümü konusunda iyi bir başlangıç olduğunu ancak Erbil ile Bağdat arasındaki krizin sadece bütçe ve havalimanlarından ibaret olmadığını" ifade etti.

Barzani, Irak merkezi hükümeti ile IKBY arasında siyasal hakların yanı sıra ulusal, tarihi, anayasal, insani ve ekonomik sorunlar olduğunu söyledi.

 

 

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, dün yaptığı açıklamada, "Erbil ve Süleymaniye'deki havalimanlarına 29 Eylül 2017'den bu yana uygulanan yurt dışı uçuş yasağının kaldırıldığını" belirtmişti.

Yorumlar19

 • Dede 3 gün önce Şikayet Et
  Bu hayin her sanki hayinlik yapaçak zaman bekliyor içindeki teröristler ne oldu sinsi sinsi her zaman iranla Irakla türkiye birlikte bölgede oluşan hadiseleri halledebilirler kpmşularla birlihimizi kimse bozamaz komşu komşunun kulune muhtaç
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hamdi 3 gün önce Şikayet Et
  Türkiye ye hainlik yapanlarin sonu hayırlı olmaz
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Mechul 3 gün önce Şikayet Et
  Usaklugin sonu budur. Beter olun.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • fadil 3 gün önce Şikayet Et
  arap korfez ülkeleri katar hariç hepsi abd israil ve avrupanın kuklaları zevkten başka birşey düşünmezler müslüman kardeşleri ölmüş umurlarında değil uyanın kafirden dost olmaz elbet petrol 1 gün bitecek bakalım haliniz nasıl olur
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ali ve Mehmet 3 gün önce Şikayet Et
  Şu hale bakarmısın, sanki kendinin yüzünden kapanmadı Havaalanı, halkı kandırmaya devam edin. hani bu Barzani denen üç kağıtçı politikayı bırakıyordu? sandıki aman bırakma sensiz olmaz diyecekler. ulan artık defol git.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat