Celal Talabani Erdoğan'ı kutladı

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, AKP’nin seçimde elde ettiği zaferden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı. Talabani, mesajında “Dost ve kardeş Türkiye halkı, Partiniz AK Parti’ye zafer tacını ödüllendirdi” dedi.

 • GİRİŞ23.07.2007 14:24
 • GÜNCELLEME23.07.2007 14:24
Celal Talabani Erdoğan'ı kutladı

KYB’nin resmi internet sitesine göre, Talabani, mesajında 'Türkiye tarihinde eşi görülmemiş bu seçimlerde dost ve kardeş Türkiye halkı, Partiniz AK Parti’ye zafer tacını ödüllendirdi” dedi.

Talabani şunları söyledi: 'Halkınızın size vermiş olduğu bu güvene layık biri olduğunuzdan kuşkumuz yoktur. Ekonomik, siyasi ve demokratik konularda Türkiye’nin örnek bir ülke olabilmesi açısından size verilen bu görev ve emaneti demokrasi kervanında en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyoruz.”

Celal Talabani, Irak ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gereğini vurgularken de ilişkilerin geliştirilmesinin, 'Irak ve Türkiye başta olmak üzere, tüm Ortadoğu barışı ve istikrarına büyük katkısı olacağını, terör ve şiddeti de ortadan kaldıracağını, demokratik gelişmelerin önünü de açacağını' söyledi.

(ANKA)

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Yorumlar3

 • arananadam 10 yıl önce Şikayet Et
  neden acaba???. bu talabani pkk ya yardım eden adam değilmiydi o kutladı.yunanistan başbakanı kutladı(kamplarında pkk ları eğitenler bunlar değilmi).amerika kutladı(pkk ya doğrudan ve dolaylı olarak yardım eden bunlar değilmi).AB de türkiye aleyhine faaliyet gösteren ülkelerin hepsi kutladı.Acaba hiçbi Allah\'ın kulu da çıkıp da neden bunlar kutladı diye sormuyor?MHP nin meclise girmesi neden rumları rahatsız ediyo acaba bunları sordunuz mu kendinize ey türkiye.Aziz nesin çok haklıymış çoooook.
  Cevapla
 • aslan demirbilek 10 yıl önce Şikayet Et
  darısı bizim cumhurbaşkanın başına. darısı bizim cumhurbaşkanın başına.
  Cevapla
 • Ahmet Yavuz 10 yıl önce Şikayet Et
  Dikkat ettiniz mi?. talabani \"Türk halkı\" yerine \"Türkiye halkı\" ifadesini kullanıyor.aynen başbakan Erdoğan\'ın ortaya attığı \"Türkiyelilik\" kavramı gibi.
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun