Arap Birliği'nden skandal Türkiye metni

Suudi Arabistan'ın Zahran şehrinde bugün düzenlenecek, 29'uncu Arap Birliği Zirvesi'nde Birleşik Arap Emirlikleri'nin yönlendirmesiyle, Türkiye karşıtı bir bildirinin çıkartılması hedefleniyor.

Arap Birliği'nden skandal Türkiye metni
Arap Birliği'nden skandal Türkiye metni
GİRİŞ 15.04.2018 08:15 GÜNCELLEME 15.04.2018 15:10
Bu Habere 139 Yorum Yapılmış

Cuma günü Arap Birliği'ne üye ülkelerin dışişleri bakanlarının biraraya gelmesiyle oluşturulan taslak zirve metninde İran ve Türkiye'yi hedef alan ifadeler yer aldı. İngiltere merkezli yayın yapan Şark-ül Evsat gazetesinin ele geçirdiği taslak metne göre, İran ve Türkiye'nin bazı Arap ülkelerinin içişlerine karıştığı iddia edilerek, Türkiye'nin sınır ötesi terörle mücadele operasyonları hedef alındı.

ZEYTİN DALI RAHATSIZ ETTİ

 

 

Taslak metinde, Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı’na dil uzatıldı. Metinde, Arap Birliği'nden Afrin Harekatına karşı çıkılması talep edildi. Yine Türkiye'nin Irak'ta PKK terör örgütüne yönelik düzenlediği sınır ötesi askeri operasyonların kınanması ve kayıtsız şartsız geri çekilme talep edilmesi de dikkat çekti.

KATAR DA HEDEFTE

Öte yandan zirveden iki gün önce ayrı olarak toplanan BAE, Suudi Arabistan, Mısır ve Bahreyn, 10 aydır Katar'a yönelik uyguladıkları ambargonun devamı konusunda karar aldı. 4 ablukacı ülke, Katar'a daha önce sundukları 13 maddelik listeyi uygulamaya koymasını beklediklerini de açıkladı. 13 maddelik listenin beşinci sırasında Türkiye'nin Katar'daki askeri üssünün kapatılması talebi bulunuyordu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 139
 • Mizah 11 ay önce Şikayet Et
  Yahudi'nin sesi , kimse bunları Arap zannetmesin.
  Cevapla
 • erdem 11 ay önce Şikayet Et
  bu araplar var ya kılıçtan dönme müslümanlar.
  Cevapla
 • Ax111 11 ay önce Şikayet Et
  Sıfat hepten kaymış.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Yeni bir birlik kuralım artarnatif temiz halkların birliği federasyonu ilk üyeleride Türkiye ,azerbaycan ,pakistan,katar,sudan,somali,senegal olsun mesela.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  araap birliğinde ne işimiz var bizim sitedikleri kararı alsınlar bunlardan bişeycik olmaz pabucumun birliği ipi başkasında kas kas kasılırlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Cevaplanmayan PKK soruları ne olacak?'
Bahçeli'den sert tepki: Derhal adaylıktan çekilmelidir