İngiltere'den ABD'ye Kudüs tepkisi!

Filistin resmi haber ajansı WAFA, İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson ve Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın görüştüğünü yazdı. Johnson, ülkesinin ülkesinin ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını kabul etmediğini söyleyerek barışın sağlanması için yardıma hazır olduklarını aktardı.

İngiltere'den ABD'ye Kudüs tepkisi!
İngiltere'den ABD'ye Kudüs tepkisi!
GİRİŞ 17.05.2018 09:25 GÜNCELLEME 17.05.2018 10:04
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, ülkesinin ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını kabul etmediğini bildirdi. Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson telefonda görüştü.

Ülkesinin, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını kabul etmediği ve Gazze'de yaşamını yitiren sivil kurbanlara olan yakınlığını ifade eden Johnson, barışın sağlanması için yardıma hazır olduklarını aktardı.

 

 

BARIŞ SÜRECİ SAĞLANMALI

Filistin Devlet Başkanı Abbas ise İngiltere'nin tutumundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Filistin'in uluslararası meşruiyet üzerine tesis edilmiş barış sürecinin sağlanmasından yana olduğunu vurguladı.

ABD'nin Kudüs ve mülteciler dosyalarını müzakere masasından kaldırmasının ardından İsrail ile Filistin arasında tek ara bulucu olmasının artık kabul edilemeyeceği görüşünü yineleyen Abbas, şu anda barışın sağlanması için uluslararası bir mekanizma istediklerini kaydetti.

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere en az 3 bin kişi yaralanmıştı.

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • mehmet02 7 ay önce Şikayet Et
  Siyonist Yahudileri oraya yerleştirenler İngilizler en sinsi millet yalan söylüyorlar kınamanın vakti geçti müdahale zamanı
  Cevapla
 • metin 8 ay önce Şikayet Et
  Müslümana hazmettirme çabası başka bir şey değil. onlarda ortak aslında
  Cevapla
 • H.E 8 ay önce Şikayet Et
  Anca dilde yemin ediyorum. Israelin en büyük yandaşcısı ABD. Bir şey yapayacaklar.
  Cevapla
 • real ekonomist 8 ay önce Şikayet Et
  iyi polis kötü polis oynuyorlar :))
  Cevapla
 • erbat 8 ay önce Şikayet Et
  isleri gucleri yalan bu ingilizlerin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say kararını verdi
Bahçeli: Cumhur ittifakı şaşkına çevirecek...