Sadakataşı’ndan Gazze’ye acil yardım

Sadakataşı Derneği Filistin için başlatmış olduğu yardım çalışmalarının ilk etabında Gazze’de gıda kolisi, tıbbi yardım malzemesi ve hastanelere nakdi yardım gerçekleştirdi.

Sadakataşı’ndan Gazze’ye acil yardım
Sadakataşı’ndan Gazze’ye acil yardım
GİRİŞ 17.05.2018 11:56 GÜNCELLEME 17.05.2018 13:56

İsrail’in, Gazze’de yaşanan barışçıl gösterilere silahla müdahale etmesiyle 30 Mart tarihinden bu yana yaşanan olaylarda binlerce kişi yaralanırken, 100’den fazla Filistinli şehit oldu. 

Sadakataşı Derneği yaşanan olaylar sonrası yaralananlara tıbbi yardım, hastanelere yakıt yardımı ve şehit ailelerine insani yardım ulaştırmak acil yardım kampanyası başlattı.

 

 

Gazze’de dernek tarafından gerçekleştirilen yardım çalışmalarının ilk etabında yüzlerce aileye gıda kolisi dağıtımı ve yaralıların tedavisi konusunda hastanelere maddi yardım ile ilaç desteği sağladı.
 
Dernekten yapılan açıklamada; Zor günler geçiren Filistinli kardeşlerimiz için başlatmış olduğumuz yardım çalışmalarının ilk etabını gerçekleştirdik. Bölgede düzenli iftar sofraları kuracak.
 
Sadakataşı Derneği’nin başlatmış olduğu Filistin yardım kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden FİLİSTİN yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilir.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mağarada kıstırılan teröristler böyle öldürüldü!
Bakan Pekcan açıkladı: Marketlerde zorunlu olacak