Mısır dizisinde Türkiye ve Erdoğan'a alçak saldırı

Sudan ile krize neden olan Mısır'ın Ebu Ömer el-Mısriyye isimli dizisi bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türkiye'ye alçakça saldırdı. Operasyonel dizi, son yayınlanan bölümünde Türkiye ve Cumhurbaşkanı'nı teröre destek veriyor gibi gösterdi.

GİRİŞ 09.06.2018 06:45 GÜNCELLEME 09.06.2018 16:27
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Mısır'ın El-Hayat televizyonunda yayınlanan Ebu Ömer el-Mısriyye isimli dizi, Sudanlıları terörist gibi göstermesi nedeniyle darbeci Sisi yönetimiyle krize neden olmuş ve nota verilmesinin ardından ise söz konusu bazı sahneler yayından kaldırılmıştı. 

Yeni Akit'in haberine göre, algı operasyonlarıyla emperyalistlerin hedefindeki isimlere ve ülkelere saldıran dizi bu kez Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Geçtiğimiz akşam yayınlanan bir sahnede Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı teröre destek veriyor gibi göstererek büyük bir küstahlığa imza attı. 

 

 

SUDAN, MISIR'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Sudan Dışişleri Bakanlığı dizide ülkesini kötü gösterdiği gerekçesi ile bakanlığa çağırdığı Mısır'ın Hartum Büyekelçisi'ne nota vermişti. 

Sudan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gariballah el-Hadır yayımladığı yazılı açıklamada, "Bazı Mısır televizyon kanallarında ramazan ayında yayınlanan Ebu Ömer el-Mısriyye isimli dizide Sudan'da ikamet eden veya Sudan'ı ziyaret eden Mısır vatandaşları hakkında olumsuz bir imaj çiziliyor ve terörist damgası vuruluyor." ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Hadır, dizideki bazı sahnelerde Sudan'ın bazı bölgeleri ve ülke egemenliğinin bazı sembollerinin kullanıldığı ve bunlara yetkili mercilerden izin alınmadan yer verilemeyeceğini de söylemişti.

ETİKETLER
el hayat
YAZDIR
YORUMLAR 57
 • Yağız 11 ay önce Şikayet Et
  Yahu bırakın şu gereksizleri kaale bile almaya değmez
  Cevapla
 • Fth 11 ay önce Şikayet Et
  Yoruma gerek yok boş işler türkiye kaale bile almıyor
  Cevapla
 • alican 11 ay önce Şikayet Et
  Şu araplardan hiçmi bir delikanlı,gerçek bir müslüman göremeyecekmiyiz ya?
  Cevapla
 • Birisi 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı teröre destek veriyor gibi göstermek emperyalist güçlerin aktif olarak pompaladıkları ve kullandıkları bir argüman. Bunları ülkemiz içinde destekleyen alçak bir hain topluluğu da var. Onun için doğruların ve ülkesini samimi olarak sevenlerin sesi daha güçlü çıkmalı. Birkaç çığırtkana fırsat verilmemeli.
  Cevapla
 • Orhan 11 ay önce Şikayet Et
  Sultan hamid usulü davranmak gerek... kurduğu hafiye sistemi ile dünyanın neresinde olursa olsun... türkiye ve müslümanlar aleyhine bir faaliyet yapılacağında ya da yapıldığında sorumluları mutlaka bir yaptırımla karşılaşıyordu...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası'ndan swap hamlesi
Bakan Albayrak'la görüştüm deyip müjde vermişti! Yalanlama geldi