Yunanistan'dan Türkiye'ye işgal suçlaması

Terör yuvası Kandil Dağı’na yönelik olarak başlatılan operasyon, Yunanistan’da dikkatle takip ediliyor. Bölgenin Irak sınırlarında olduğuna dikkat çekilerek, “Afrin’den sonra yeni bir işgal hamlesi” algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

Yunanistan'dan Türkiye'ye işgal suçlaması
Yunanistan'dan Türkiye'ye işgal suçlaması
GİRİŞ 14.06.2018 07:46 GÜNCELLEME 14.06.2018 08:33
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin PKK terörü ile mücadelesi, Yunanistan’da yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Terör bataklığını kurutacağız” parolasıyla terör yuvası Kandil Dağı’na başlatılan operasyon, Yunan basınında dikkatle izleniyor. Yapılan haberlerde, Kandil Dağı’nın Irak sınırları içinde olduğuna dikkat çekilirken, “sınır ötesi operasyonun bir anlamda işgal olduğu” algısı empoze edilmeye çalışılıyor. 
 
“Afrin işgalinin ardından şimdi gözler Kuzey Irak’ta” ifadeleri kullanılırken, terör örgütü PKK’dan “İşçi Partisi” olarak bahsediliyor. Operasyonun “Kuzey Irak’taki Kürtler’e yönelik olduğu” yazılarak, PKK ile Kürtler’i eşleştirme hedefindeki geleneksel Yunan yaklaşımı burada da tekrarlanıyor.
 
PKK ATİNA’YI MESKEN TUTTU
 
PKK, ABD ve AB ülkeleri tarafından resmî olarak “terör örgütü” şeklinde tanımlansa da, Yunanistan başta olmak üzere Hollanda, Danimarka, İsviçre, Norveç gibi Avrupa ülkelerinde PKK’ya aleni şekilde destek veriliyor. Atina’nın merkezi Syntagma Meydanı’nda hemen hemen her hafta PKK sempatizanları miting düzenliyor. Parlamento binasının karşısında yer alan bu bölgede terör sloganları atılarak bildiriler dağıtılıyor. (Dirilişpostası)

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • FM.. 7 ay önce Şikayet Et
  Sabredin sıra size de gelecek, işgal ettiğiniz adalardan başlayıp hepsini geri alacağız
  Cevapla
 • Kahtaismail 7 ay önce Şikayet Et
  Evet bizim için tehdit şüphesi olan terörist Yunanistan varsa ki var ozaman orayıda işgal ederiz zurnalar
  Cevapla
 • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Sira sizede gelecek
  Cevapla
 • Levrok 7 ay önce Şikayet Et
  Sen kimsin irak in sözcüsü mü Almanya nınmı
  Cevapla
 • erkan 7 ay önce Şikayet Et
  Evet sira sizede gelcek acele etmeyin sabirli olun ayricada yunanistana gunu birlik adi altinda oralarda para harcayanlara yziklar olsun bu ulkenin vermis oldugu emeklerde zehir zikkim olsun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya duyurdu: Yeni süper füzemiz hazır
Boks maçında talihsiz an! Korku filmi gibi...