Naziler, Müslüman ülkede hortladı!

Avustralya askerlerinin Afganistan’da Nazi bayrağıyla dolaşmaları, dünya kamuoyunu şaşkına çevirdi.

Naziler, Müslüman ülkede hortladı!
Naziler, Müslüman ülkede hortladı!
GİRİŞ 14.06.2018 14:56 GÜNCELLEME 14.06.2018 15:00
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Dün internette büyük bir hızla yayılan Nazi bayraklı asker fotoğrafları, sonunda Avustralya’nın da dikkatini çekti. Avustralya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2007’de gerçekleşen olaya karışan askerler o dönemde cezalandırıldı.

 

 

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull da bugün açıklama yaparak "Bayrak kesinlikle kaldırıldı ve olaya karışan personel cezalandırıldı. Tamamen yanlış bir hareket ve komutanları o dönemde gerekeni yaptı" dedi. Ancak bu cezalar hakkında detay vermedi.

Avustralya 17 yıldır ABD’ye destek için Afganistan’da asker bulunduruyor.

ETİKETLER
afgansitan
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Nezih 7 ay önce Şikayet Et
  Ezik devlet özelliğinden kurtulmamız iç ve dış mihrakları çok ama çok rahatsız ediyor.Bütün partler bu anlayışta birleşmeli.Ama nerde!Hala yıkcı "sen-ben" meselesi le uğraşıyorlar.
  Cevapla
 • Dağdelenoğlu 7 ay önce Şikayet Et
  Tepkileri anlamak için yapılmış bir hareket. Ses çıkmayınca daha fazla diş gösterecekler.
  Cevapla
 • Şevket Hoca 7 ay önce Şikayet Et
  paralı köpekler. dini imanı para olandan ne bekliyorsun?
  Cevapla
 • TR-IZMIR 7 ay önce Şikayet Et
  Yıl 1915... Birinci Dünya Savaşı’nın ikinci yılında, Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savaşan Büyük Britanya’nın teşvikiyle, Avustralya ve Yeni Zelanda’da ANZAC adı altında bir kolordu kuruluyor. Amacı, müttefiklerin safında Osmanlı’ya karşı savaşmak.On binlerce Avustralyalı ve Yeni Zelandalı genç, ta 15 bin kilometre uzaklıktaki Türk topraklarına doğru yola çıkıyorlar. Üç aya yakın süren bir deniz yolculuğundan sonra Gelibolu Yarımadası’na ulaşıyorlar.. Anzaklar cephede Türk askerinin hiç tahmin etmedikleri güçlü direnişiyle karşılaşıyorlar. Avustralya 26 bin, Yeni Zelanda da 7500 savaşçısını kaybediyor. 24 Nisan’ı 25’e bağlayan gün, şafak vakti Anzaklar beyaz bayrağı çekiyor..
  Cevapla
 • Kizildereli 7 ay önce Şikayet Et
  Allahu ekber
  Cevapla
 • ben 7 ay önce Şikayet Et
  la oğlum avustralya mısın ostralya mısın, sen önce bağımsızlığını kazan. ülkende hala ingiliz "genel valisi" var. graliçeye bağlısın ezik.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kadın profesör 20 yıldır sokak hayvanlarına bakıyor!
Alman silah üreticisinden hükümete tehdit!