İsrail’in eski bakanı İran ajanı çıktı

İsrail’in eski Enerji ve Altyapı Bakanı Gonen Segev’ın İran’a casusluk yaptığı gerekçesi ile hakkında soruşturma başlatıldı.

İsrail’in eski bakanı İran ajanı çıktı
İsrail’in eski bakanı İran ajanı çıktı
GİRİŞ 18.06.2018 20:25 GÜNCELLEME 18.06.2018 20:25
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İsrail’in yurtiçi gizli servisi Şin Bet ve İsrail polisi, yaptığı yazılı açıklamada İsrail’in eski Enerji ve Altyapı Bakanı Gonen Segev hakkında İran’a casusluk yaptığı gerekçesi ile soruşturma başlatıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, 1992-1995 yılları arasında Enerji ve Altyapı Bakanlığı görevini yürüten Segev’in İran gizli servisine İsrail’in enerji pazarı ve güvenliği ile alakalı hassas bilgiler aktardığı ifade edildi. Şin Bet'ten yapılan açıklamada, Segev’in çeşitli zamanlarda dünyanın farklı bölgelerinde İran istihbarat ajanları ile bir araya geldiği belirtildi.

Eski Bakan Gonen Segev, daha önce uyuşturucu kaçakçılığı suçundan tutuklanıp 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Serbest kaldıktan sonra Nijerya’ya yerleşen eski bakan, geçen ay Gine’ye geçmeye çalışırken Nijerya hükümeti tarafından İsrail’e geri gönderilmişti. Segev, kendisine yöneltilen bütün iddiaları reddediyor.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • LafMı? 9 ay önce Şikayet Et
    Yok bee. Kimbilir gerçek sebep nedir.
    Cevapla
  • Abdullah 9 ay önce Şikayet Et
    Demek ki israilliler parayı vatanlarından daha çok seviyorlar :)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Operasyondan bomba kareler! Türkiye ve İran'dan karşılıklı açıklamalar
THY'den çok özel nakliye! Başka kargo kabul edilmedi