Destekler peş peşe geliyor! Dün İsrail, bugün...

Türkiye'de dün sabah Adnan Oktar ve örgütüne başlatılan operasyon İsrail basınının ilgisini çekmişti. Dünyaca ünlü birçok İsrailli gazete, Adnan Oktar ve kediciklerini manşetlerine taşıyıp destek verirken, bugün de Yunan ve Mısır basını Oktar ve örgütünü öven başlıklarla okuyucularının karşısına çıktı.

Destekler peş peşe geliyor! Dün İsrail, bugün...
Destekler peş peşe geliyor! Dün İsrail, bugün...
GİRİŞ 12.07.2018 11:48 GÜNCELLEME 12.07.2018 11:49
Bu Habere 117 Yorum Yapılmış

Seçim sürecini mercek altına alan Yunan basını, Türkiye’deki adli vakalarla da yakından ilgileniyor. Bunun son örneği "gasp, taciz, dolandırıcılık ve suç örgütü oluşturma" suçlarından gözaltına alınan Adnan Oktar’ın tutuklanması oldu. Ancak dikkat çeken nokta, bu haberin duyuruluş şekli oldu.

"ERDOĞAN YAZARLARI TUTUKLUYOR"

 

 

Cinsel istismar, dolandırıcılık, gasp gibi pek çok suçla suçlanan Adnan Oktar için "Müslüman yazar tutuklandı" başlığı atılırken, "Erdoğan rejimi tüm yazar ve akademisyenleri tutuklamakta devam ediyor" algısı oluşturulmaya çalışıldı. Ülkenin en çok okunan gazetelerinden Kathimerini de Oktar için "Müslüman yazar" başlığını kullanan yayın kuruluşlarından biri oldu.

Başlıkta "Müslüman yazar" denmesine karşın; Oktar’ın televizyon yayınlarında sunucu kadınlarla olsan seviyesiz temasları, kadınlara "kedicik" sunucu erkeklere de "aslancıklar" diye hitap etmesine ise ancak haberin iç kısımlarında değinildi.

Adnan Oktar ve kediciklerine destek! Şaşırtmadılar

ADNAN OKTAR'A  MISIR BASININDAN DESTEK

Adnan Oktar ve kediciklerinin yakalanması Mısır basınında da gündem oldu.

Mısır'da yayın yapan en önemli gazetelerden AlMasry AlYoum, "Türkiye, kedicikleriyle gündem olan din adamı Adnan Hoca’yı 234 müridiyle tutukladı" başlığıyla Türkiye yapılan operasyonu manşetine taşıdı.

DÜN İSRAİL BASINI OKTAR VE KEDİCİKLERİNİ ÖVEN YAYINLAR YAPMIŞTI

Dün İsrail basını da, Adnan Oktar'ın yakalanmasına ilişkin bir çok haberi manşetlerine taşımış, suç örgütünün elebaşısını "Müslüman lider", "İslam cemiyetinin lideri" olarak okuyucularına duyurmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 117
 • Mahmut Akar 7 ay önce Şikayet Et
  Sabetaycı münafıkların kaleleri birer birer yıkılmalıdır. Ses nereden fazla çıkıyorsa o kadar doğru işler yapılıyor.
  Cevapla
 • osman 7 ay önce Şikayet Et
  israil,yunan,misir yani bizim düsmanlarimiz bunlara destek veriyorlarsa demekki dugru yoldaymisiz
  Cevapla
 • nnnnn 7 ay önce Şikayet Et
  sayın başkanım sen gereğini yapacağından hiç şüphemiz yok vatandaşı dolandıranları hep içeriye atın
  Cevapla
 • Urfalı 7 ay önce Şikayet Et
  Neresi Müslüman yazar İslam düşmanı bu hainler tabi israil ve gavur ülkelerine göre iyi çünkü onlara hizmet edip bizim dinimize karşı kullanıyorlar...
  Cevapla
 • AAAAAAA 7 ay önce Şikayet Et
  CHP den tık yok. Hala bu hadiseyi kınayıp Adnan Oktar ve Kediciklerini sahiplenmediler enteresan. CHP liler 24 hazirandan sonra birbirlerini yemekle meşguller.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'nin davet ettiği ülkelere sert uyarı: Üç kez düşünün!
Çamlıca Camisi'nin açılmasına sayılı günler kaldı