Zirveye damga vuran sözler: Erdoğan dışındaki...

Brüksel'deki NATO Zirvesi ABD basınında tartışılmaya devam ediyor. CBS televizyonuna katılan ABD'li gazeteci Ian Bremmer, Trump'ın zirveye damgasını vuran anlarını kamuoyu ile paylaştı

GİRİŞ 17.07.2018 07:12 GÜNCELLEME 17.07.2018 09:33
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

NATO liderlerinin 'savunma bütçesinde' artışa gitmemesinden dolayı Trump'ın çok kızgın olduğunu belirten Bremmer, "Liderlerin birçoğu parlamentodan izin almalıyız, devam eden bir sürecimiz var diyordu. Trump, Erdoğan'a döndü ve şöyle dedi: Erdoğan dışındaki hiç kimse işini düzgün yapmıyor. Sonra da Erdoğan'la yumruk tokuşturdu" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın NATO Zirvesi'ndeki üye ülkelerin savunma bütçeleri konusunda yaptığı eleştiriler ABD basınında tartışılmaya devam ediyor. CBS televizyonuna katılan gazeteci Ian Bremmer, zirvede ABD Başkanı Trump'ın dünya liderlerine Başkan Erdoğan ile ilgili söylediği sözleri paylaştı.

 

Bremmer, ABD Başkanı Trump'ın toplantı sırasında çok sinirli olduğunu belirterek "Trump toplantıda liderlerden daha fazla harcama için taahhüt alamadı. Birçoğu parlamentodan izin almalıyız, devam eden bir sürecimiz var, size daha fazla harcama yapacağımızı söylemeyiz diyordu. Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a döndü ve şöyle dedi: Erdoğan dışındaki hiç kimse işini düzgün yapmıyor. Sonra da Erdoğan'la yumruk tokuşturdu" dedi.

Geçtiğimiz hafta Brüksel'deki NATO Zirvesi'ne 'bütçe' sorunu damgasını vurmuştu.

ABD Başkanı Trump, NATO üyesi ülkeleri eleştirerek, "ABD, NATO’ya olan kararlığında son derece güçlü ama herkes aynı ruhu göstermeli. O ruhu yakalayabilmiş olmak harika. ABD’ye savunma bütçesinde adil davranılmıyordu" demişti. Trump'ın bu sözlerine Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Savunma bütçemizin arttırılması konusunda garanti vermedik" ifadeleriyle yanıt vermişti.

YAZDIR
YORUMLAR 56
 • Turkiyem Canim Feda 5 ay önce Şikayet Et
  Reis daha cok dize getirecek sizi
  Cevapla
 • KARASU 5 ay önce Şikayet Et
  zaman gösterecek.
  Cevapla
 • Tokmakçı 5 ay önce Şikayet Et
  tiriumpppp ERDOĞAN'dan öğreneceğin çok şey var. Önce "ADAM"lığı öğrenerek başlayabilirsin.
  Cevapla
 • Selim 5 ay önce Şikayet Et
  Sen dolu yap bakalim komik olmasin
  Cevapla
 • 3dhhd 5 ay önce Şikayet Et
  boş yapma bence komik oluyor
  Cevapla
 • vatan sever 5 ay önce Şikayet Et
  kılıçdaroğlu üzülmüştür
  Cevapla
 • r t e 5 ay önce Şikayet Et
  rahat bırak reisimizi tabiki işini erdogandan güzel yapan yok iki yüzlü mahlukat
  Cevapla
 • Ddd 5 ay önce Şikayet Et
  Siz anlamazsınız ama biz sözümüzün eriyiz trumpet..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Münbiç'teki ABD askerlerine saldırı anı kamerada!
Muş'ta 'kar esareti'