Ahmedinejad'tan Ruhani'yi çıldırtacak çağrı

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye istifa çağrısında bulundu.

GİRİŞ 09.08.2018 17:27 GÜNCELLEME 09.08.2018 17:38

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, yayınladığı video ile Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye istifa çağrısında bulundu. Ekonomik krize değinen Ahmedinejad, "Ruhani, depoların ve hazinenin boş olduğunu, hükumetin de borçlu olduğunu söyledi. Bu sözlerin hiçbiri doğru değil. Bunca zaman geçti ve şuan 5 yıllık bir ekonomik depresyonun ülkeye dayatıldığını görüyoruz’’ dedi. 

Ahmedinejad açıklamasının devamında, "Ben bu süre içerisinde halkımızın seçimlerde kullandığı olaylara saygımdan dolayı sessizliğimi korudum. Ülkemizin bizden daha önemli olduğunu göz önünde bulundurarak bir şey söylemedim ancak 5 yıl geçti. Ülkenin ekonomisi dağılmak üzere. Halkın güveni nerede ise sıfıra yaklaşmış durumda. Sürekli doğru olmayan konuları halka söylüyor. Halk bu durumdan asla memnun değil'' şeklinde konuştu.

 

 

Ahmedinejad, Ruhani’ye hitap ederek, "Sayın Ruhani halk size güvenmiyor. Bunu anlamanız için nasıl ifade etmem gerekiyor? Cumhurbaşkanı konumunda kalmanız hem ülkenin hem de şahsınızın zararına olacaktır. Halkımızın memnuniyetini kazanmanız gerekiyor. Belki de bunun en iyi yolu artık cumhurbaşkanlığınıza devam etmemenizdir'' ifadeleri ile dikkat çekti. 

YORUMLAR 8
 • ahmed 5 gün önce Şikayet Et
  ahmed rahat dur bunu şimdi mi soyluyosun bide sizle uğraşmayalım şimdi zamanı değil demeçlerin abd dolarına karşı tam da bielik zamanı iken
  Cevapla
 • Babakartal44 5 gün önce Şikayet Et
  Adam..
  Cevapla
 • ŞEMS 5 gün önce Şikayet Et
  küresel savaş yaşanıyor, ha o ha öbürü fark etmez. İran'ın başındakiler in tutarsız yaklaşımları, Türkiye ile dostluğunu kuramaması, suriye politikası, esat in aptallığı na sahip çıkmaları vs... ahmedi necatti haklı çıkarıyor...
  Cevapla
 • elci 5 gün önce Şikayet Et
  ama perde arkasi israille oynuyor chp gibi
  Cevapla
 • Misafir 6 gün önce Şikayet Et
  Adam dogru soyluyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TSK duyurdu! Kritik isim öldürüldü
Yunanistan'dan yeni Türkiye açıklaması!