Arap Birliğinden BM'ye Mescid-i Aksa çağrısı

Arap Birliği, BM'ye İsrail'in Aksa'ya yönelik geniş çaplı ihlallerini ciddi şekilde ele alma ve Aksa'nın tarihi statüsünü değiştirme girişimlerinin durdurulması için acilen müdahale çağrısı yaptı.

Arap Birliğinden BM'ye Mescid-i Aksa çağrısı
Arap Birliğinden BM'ye Mescid-i Aksa çağrısı
GİRİŞ 21.08.2018 21:43 GÜNCELLEME 21.08.2018 21:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Arap BirliğiBirleşmiş Milletler'e (BM) İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri karşısında sorumlu davranma çağrısında bulundu.

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı ve Filistin Bölümü Başkanı Said Ebu Ali, Mescid-i Aksa'nın ateşe verilmesinin 49'uncu yılı münasebetiyle yazılı açıklama yayımladı.

Ebu Ali, açıklamasında "Aksa'nın kundaklanması olayının, işgalci İsrail makamlarının gözleri önünde radikal siyonist çete mensubu tarafından işlenen menfur bir suç" olduğunu belirtti.

O günden bu yana Mescid-i Aksa'nın kutsal değerlerinin, Yahudi yerleşimciler ve radikal siyonist örgütlerin çirkinlikleriyle her gün ihlal edildiğini vurgulayan Ebu Ali, şu ifadeleri kullandı:

"BM, İsrail'in Aksa'ya yönelik geniş çaplı ihlallerini ciddi şekilde ele almalı ve Aksa'nın tarihi statüsünü değiştirme girişimlerinin durdurulması için acilen müdahalede bulunmalı."

Fanatik bir Yahudi tarafından 21 Ağustos 1969 yılında Mescid-i Aksa'ya kundaklama girişiminde bulunulmuş ve çıkan büyük yangında, birçok tarihi eserin yanında Selahaddin Eyyubi'nin Kudüs'e getirttiği ''ahşap minber'' de tahrip olmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • aslan 1 yıl önce Şikayet Et
    bmm demek israil demek abd demek asla bir sey yapmazlar laf oteye gecmez olen ler dunyada fakir musluman olkeler savas yapalar yine musluman arasinda silahi satanlar savastiranlar ayni buyukler
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye harekat başlattı! Pakistan sürprizi
ABD'den skandal Filistin kararı! 40 yıllık politika değişti