Kabe imamı tutuklandı!

Kabe-i Şerif’in ileri gelen imam hatiplerinden Şeyh Salih el Talip’in bir hutbesinde kadın ve erkeklerin birlikte konserlerde eğlenmelerinin dine uygun olmadığını belirterek tenkit etmesi üzerine tutuklandığı kaydedildi.

Kabe imamı tutuklandı!
Kabe imamı tutuklandı!
GİRİŞ 25.08.2018 11:46 GÜNCELLEME 25.08.2018 11:46
Bu Habere 110 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan’da vaizler ve din alimlerinin tutuklanma belgelerini yayımlayan "Düşünce Mahpusları" sosyal medya savunucusu bir grup Twitter hesabından, geçen Pazar günü kadınlar ve erkeklerin karışık olarak konserlerde ve eğlence merkezlerinde bir araya gelip eğlenmelerini tenkit etmesi sebebiyle Mekke İmamı Hatibi ve Mekke Kadısı olan Şeyh Salih El Talib’i tutuklandığını yazdı.

Kabe Hatibi Şeyh Salih el Talip’in Suudi Kraliyet ailesini doğrudan tenkit eden bir konuşma yapmamasına rağmen Kraliyet ailesinin son zamanlarda kadınların toplum faaliyetlerine katılmaları konusunda kanunları gevşettiğine dikkat çekildi.

Suudi Arabistan henüz tutuklama ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Tutuklama haberinin verilmesinden kısa süre sonra, haberi yayımlayan al-Talib's Engish ve Arabic Twitter hesaplarının durdurulduğu belirtildi.Suudi Arabistanlı bir insan hakları savunucusu olan Yahya Assiri, Kraliyet yetkililerinin nüfuz sahibi insanların toplum içindeki faaliyetlerini yakından takip ettiklerini söyledi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman geçtiğimiz Temmuz ayında CBS televizyonuna verdiği mülakatta, "Kadın ve erkeklerin bir arada bulunmasını yasaklayan kadın ve erkeklerin aynı iş yerinde birlikte bulunmasını kabul etmeyen aşırılıkçılarımız var. Bu fikirlerin çoğu Peygamberin zamanındaki hayat tarzıyla çelişiyor" demişti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 110
 • yakup 1 yıl önce Şikayet Et
  ımam.dogrusoylemıs..ne-yazıkkı--.sudıler..amerıkanın..kolesı
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Arabistan’da Kabe ve Efendimiz olmasa bi ehemmiyeti yok ve islama Önder de değil bence
  Cevapla
 • m.o. 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAHim kafirlere ve münafıklara karşı bize yardım et.AMİN
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  yavru talip selmanı yanlış yerden vurdun selmanın ekmeğine yağ sürdün sanki selman için çalışıyon . abd ile suudlar dünyayı beraber yönetip beraber terör estiriyorlar beraber müslümanlara terörist diyorlar desene, şimdi aşırıcı oldun selmanın ılımlı islamına abd projesine israile siyonistlere hizmet ettin
  Cevapla
 • Guzel vatanım 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen Allahın safında ol safla yatıpta amerikan safında olanlardan olma zafer inananlarındır insallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den çok sert tepki! 'Misliyle karşılık vereceğiz!'
Son Dakika Haberi: NATO'dan bomba Barış Pınarı Harekatı açıklaması