Merkel'den tehdit gibi açıklama!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de kimyasal silah kullanılmasına yönelik açıklamada bulunarak, "Almanya kimyasal silah kullanımını görmezden gelmeyecek" dedi.

Merkel'den tehdit gibi açıklama!
Merkel'den tehdit gibi açıklama!
GİRİŞ 12.09.2018 10:56 GÜNCELLEME 12.09.2018 14:31
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Almanya Başbakanı Angela MerkelSuriye'de kimyasal silah kullanılmasına yönelik açıklamada bulunarak, "Almanya kimyasal silah kullanımını görmezden gelmeyecek" dedi.

"KENARDA DURUP BEKLEMEYECEĞİZ"

 

 

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley de İdlib'de olası bir kimyasal saldırı ihtimaline ilişkin, "Kimyasal silah kullanılana kadar kenarda durup beklemeyeceğiz. Bu konuda Başkan (Donald Trump) da kamuoyu önünde açıkça konuşarak eğer kimyasal silah kullanılırsa ABD karşılık verecek demek istedi" demişti.

"ALMAN ANAYASASINA UYGUN OLARAK KARAR VERECEĞİZ"

Konuyla ilgili açıklama yapan bir diğer isim olan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ise, "Alman anayasasına ve tabi ki uluslararası hukuka uygun olarak bağımsız bir karar vereceğiz. Parlamento onayı olmadan hiçbir şey olmayacak" ifadelerini kullandı.

"GÜNDEMİMİZDE İDLİB'DE İNSANİ FELAKETİN ÖNLENMESİ VAR"

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas da geçtiğimiz günlerde, "Şu an gündemimizde İdlib'de insani felaketin önlenmesi var" derken, Esed rejiminin olası bir kimyasal silah saldırısının ardından ABD, Fransa ve İngiltere'nin muhtemel ortak operasyonuna Almanya'nın da katılıp katılamayacağına ilişkin Alman Savunma Bakanlığı'nın inceleme yaptığı iddia edilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • erbat 5 ay önce Şikayet Et
  ha kimyasal ha normal bomba her ikisindede insanlar olmuyormu
  Cevapla
 • burada 5 ay önce Şikayet Et
  Fıs . Almanyanın askeri gücü yok.
  Cevapla
 • cakal 5 ay önce Şikayet Et
  Bu Almanlar köpek ve kedileri deger verdikleri kadar insana deger verse ne olurdu??
  Cevapla
 • Memis 5 ay önce Şikayet Et
  Iyi boşta bu kimyasalları kim verdi. Sizin Saddama satıp, Saddamın kullandığı kimyasalların hesabını verin.
  Cevapla
 • Osman KAYA 5 ay önce Şikayet Et
  Bombalarla öldürülseler normal. Kimyasal yasak. Hayvan severlerden hiç ses çıkmıyor. Bunlar iki ayaklı hayvanlar değilmiydi. Allah'ın verdiği canı alan temsilciler bizi nekadar da seviyolarmış. Yaşasın demokrasi . Her biji ABD. Yok olsun güçsüzler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni nesil ATAK 2 helikopteri böyle olacak
Resmi Gazete'de yayımlandı! O kredi borçları yapılandırılacak