Tehdit ettiler: Bu süper güçlere mesajımız olsun

İran Devrim Muhafızları Komutanı Caferi, 2 bin kilometre menzildeki hedefleri vurabilecek kapasiteye sahip olduklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Erbil'i vurmaları üzerine de konuşan Caferi, bunun süper güçlere verilen bir mesaj olduğunu dile getirdi.

Tehdit ettiler: Bu süper güçlere mesajımız olsun
Tehdit ettiler: Bu süper güçlere mesajımız olsun
GİRİŞ 13.09.2018 16:08 GÜNCELLEME 13.09.2018 16:08
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, 2 bin kilometre menzildeki hedefleri yüksek isabet oranıyla vurabilecek kapasiteye sahip olduklarını belirtti.

İran devlet televizyonuna konuşan Caferi, Irak'ın Erbil kentindeki İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) kampının füzelerle vurulmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

TEHDİT GİBİ SÖZLER: SÜPER GÜÇLERE VERİLEN BİR MESAJDIR

Caferi, "Devrim Muhafızları Ordusu'nun teröristlerden aldığı intikam, kirli hedeflerini ve zorbalıklarını İran'a dayatabileceklerini sanan süper güçlere manidar bir mesajdır" dedi.

İran'ın füze kapasitesine işaret eden Caferi, "İran toprakları çevresinde ve 2 bin kilometre menzildeki askeri kuvvetleri ve üsleri olanlar Devrim Muhafızları Ordusu'nun yüksek isabet oranına sahip füzelerinin menzilinde olduklarını bilmelidirler" ifadelerini kullandı.

İran, cumartesi günü İKDP'ye ait bir kampı karadan karaya 7 füzeyle hedef almış, saldırıda aralarında üst düzey isimlerin de olduğu 16 İKDP'li ölmüş, yaklaşık 40 kişi yaralanmıştı.

Kimyasal, nükleer ve biyolojik başlık taşıyabilme kabiliyetine sahip balistik füzeleriyle ABD'nin bölgedeki üslerini vurma potansiyeline sahip İran'ın bu kapasitesi, başta ABD olmak üzere Batı ülkeleri ve bölgedeki bazı ülkeler tarafından tehdit olarak algılanıyor. Batılı ülkeler İran'ın balistik füze programını müzakereye açmasını talep ederken Tahran yönetimi, ülkenin füze programının stratejik ve savunma amaçlı olduğunu ifade ediyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • ugur Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Suriye'de sonra iran hedef alinacak, buna izin vermemeliyiz.
  Cevapla
 • Ahmed 5 ay önce Şikayet Et
  İsrail'in kopeklerini vurmuş.
  Cevapla
 • Ayyildiz 5 ay önce Şikayet Et
  Bu İran da hiçbirsey yok boşuna atıp tutuyor
  Cevapla
 • Kemal 5 ay önce Şikayet Et
  Bu İran sinek bile vuramaz boş boş konuşup duruyor
  Cevapla
 • Recep 5 ay önce Şikayet Et
  Havlayan köpek ısırmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu yine fena gümledi! O kadın gerçeği anlattı!
Resmi Gazete'de yayımlandı! O kredi borçları yapılandırılacak