Suudi Arabistan atağa geçti! Kimse beklemiyordu

Suudi Arabistan'da kadınlara ülke tarihinde ilk kez yardımcı pilot ve hostes olmanın yolu açılıyor. Flyadeal Havayolu şirketi 20 kadın, 15 erkek hostes alım kontenjanı açtı.

Suudi Arabistan atağa geçti! Kimse beklemiyordu
Suudi Arabistan atağa geçti! Kimse beklemiyordu
GİRİŞ 14.09.2018 09:24 GÜNCELLEME 14.09.2018 09:40
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan'da kadınlara ülke tarihinde ilk kez yardımcı pilot ve hostes olmanın yolu açılıyor. Flyadeal Havayolu şirketi 20 kadın, 15 erkek hostes alım kontenjanı açtı. Kral Selman bin Abdulaziz'in geçen sene 26 Eylül'de yayımladığı kararnameyle, kadınların da ehliyet alarak 24 Haziran'dan sonra araç kullanma imkanına sahip olacağı duyurulmuştu.

SUUDİ ARABİSTANLI KADINLAR YARDIMCI PİLOT OLABİLECEK

 

 

Suudi Arabistan merkezli Flynas Havayolu şirketinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, yardımcı pilot yetiştirme programlarına Suudi Arabistanlı kadınların kabulünün başladığı duyuruldu.

Açıklamada, programa katılmak isteyen kadınlarda Suudi Arabistan vatandaşı olma, en az lise diploması ile havacılık sertifikası bulunma ve 35 yaşını aşmamış olma şartları aranacağı aktarıldı.

20 KADIN, 15 ERKEK HOSTES ALIM KONTENJANI AÇILDI

Öte yandan, Suudi Arabistan merkezli Sabq haber sitesinde yer alan habere göre, Flyadeal Havayolu şirketi de 20 kadın, 15 erkek hostes alım kontenjanı açtı. Flyadeal'in ilk kez kadın hostes alımı yapacağı kaydedildi.

Ülkede ilk defa gerçekleşecek olan durumun havacılık sektörüne destek olması bekleniyor.

KADINLARIN İŞ PİYASASINA KATILIMININ ARTTIRILMASI HEDEFLENİYOR

Kral Selman bin Abdulaziz'in geçen sene 26 Eylül'de yayımladığı kararnameyle, kadınların da ehliyet alarak 24 Haziran'dan sonra araç kullanma imkanına sahip olacağı duyurulmuştu.

Suudi Arabistan'ın 2030 vizyonunda, kadınların iş piyasasına katılımının yüzde 22'den yüzde 30'a çıkarılması hedefleniyor.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  kadın-erkek ateşle barut sonrada yansın ortalık bi huzurla gittiğimiz bir yer vardı artık torularımız onuda göremiyecek torunlarımız diyorum 100 yılda türkiyeyi bu hale getirdiler .kimlik müslümanlarıyız kelimei şahadet getir desen bizim millete %90 nı doğru gtiremez bana inanmıyorsanız gidin tecvidiyle talimiyle kelimiyi şahadeti öğrenin sonra sokaktakileri cevirerek sorun kaç kişi doğru söyleyecek..(kendi bildiğinle değil hocadan öğren)
  Cevapla
 • Hkoz 5 ay önce Şikayet Et
  Modernleşiyorsanız güzelde yahudileşiyorsanız kötü.
  Cevapla
 • Muhammed Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Resulullah 'ın (SAV) memleketine bakın ne hale getirdiler
  Cevapla
 • Samsun. 5 ay önce Şikayet Et
  $uudi Arabia
  Cevapla
 • torkei 5 ay önce Şikayet Et
  küfrün başlangıcında küçük reformlar dikkat çekmez ama sonrası şuanki türkiye gibi olur.yani nüfus cüzdanındaki islam.acilen dur desin suudun gerçek müslümanları.yoksa dilsiz şeytanlıktan ibadetle cehenneme gidersiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP vatandaşla dalga geçti
Sapkın kadın imam Türkiye'yi hedef aldı