Üç ülkeyi birden Türkiye korkusu sardı! Panik yaptılar

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu bölgede Türkiye karşıtı cepheyi genişletmek istiyor. Netanyahu bu amaçla geçen ay işgal altındaki Kudüs’te Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulidis’le bir araya geldi.

Üç ülkeyi birden Türkiye korkusu sardı! Panik yaptılar
Üç ülkeyi birden Türkiye korkusu sardı! Panik yaptılar
GİRİŞ 12.10.2018 06:36 GÜNCELLEME 12.10.2018 07:05
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Axios internet haber sitesinin bildirdiğine göre, İsrail Başbakanı iki dışişleri bakanını, ABD-Türkiye arasındaki gerilimin kısa dönemde sona ermeyeceğini savundu ve ortak cephede yer almaları için ikna etmeye çalıştı. Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Evanjeliklerin talebiyle, Türkiye üzerinde baskı kurmaya devam edeceğini de savundu.

ASIL DERDİ DOĞU AKDENİZ

 

 

Axios’un iddiasına göre Netanyahu, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de doğal gaz araştırma çalışmalarına başlamasının kendileri için bir tehdit oluşturduğunu vurguladı. İsrail Başbakanı, Yunan ve Rum dışişleri bakanlarıyla görüşmesinde Türkiye’nin Rus yapımı S-400 hava savunma sistemlerini satın almasından duyduğu endişeyi de gizlemedi. İsrail Başbakanı Türk hava kuvvetleri envanterine dahil olacak F-35 savaş uçaklarından dolayı da tedirgin olduğunu iki bakana söyledi.

BAE-İSRAİL AYNI MASADA

BAE-İSRAİL AYNI MASADAResmi olarak diplomatik temasları bulunmayan İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ABD büyükelçileri, Amerikan Ulusal Güvenlik Yahudi Enstitüsü'nün (JINSA) Washington'daki akşam yemeğinde biraraya geldi. İsrail’in Haaretz gazetesine göre, BAE’nin Washington Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe ile İsrail’in Washington Büyükelçisi Ron Dermer, JINSA’nın yıllık akşam yemeğinde aynı masada ve yan yana oturdu. Uteybe ile Dermer’in "samimi bir şekilde muhabbet ettikleri" belirtilen haberde, aynı masada Mısır’ın Washington Büyükelçisi Yasir Rıda’nın da bulunduğuna dikkat çekildi. Uteybe ve Dermer’in ABD’deki en etkin iki diplomat ve Trump başkanlığındaki ABD yönetimiyle yakın ilişkilere sahip olduğu biliniyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 48
 • Babacan 8 ay önce Şikayet Et
  Savaş yaklaşıyor.
  Cevapla
 • Hakikat 8 ay önce Şikayet Et
  Ne yapsanız booş göklerden gelen bir emir vardır Akdeniz bizim yedirmeyiz
  Cevapla
 • Zafer 8 ay önce Şikayet Et
  Alayınız bi RTE etmez. Topunuz gelin !
  Cevapla
 • Türk Kızı 8 ay önce Şikayet Et
  Netanyahu'nun korkudan ödü patlıyor olmalı, Yunanistan'dan medet umduğuna göre...
  Cevapla
 • Yorumcu 8 ay önce Şikayet Et
  S 400'ü mutlaka ve mutlaka almalıyız. Yoksa zor durumlara düşeriz !!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pentagon açıkladı: Füzeyle düşürdüler
Binali Yıldırım'dan BBC'nin İmamoğlu sorusuna tarihi cevap!