ABD Dışişleri Bakanı'ndan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Beyaz Saray'da Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklama yaptı: "Kaşıkçı olayını ciddiye aldığımızı Suudilere de, Türklere de anlattık. Veliaht Prens 'olayı ciddiyetle araştıracağız' dedi. Soruşturmanın kısa sürede sonuçlanmasını bekliyoruz."

ABD Dışişleri Bakanı'ndan Kaşıkçı açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı'ndan Kaşıkçı açıklaması
GİRİŞ 18.10.2018 17:57 GÜNCELLEME 18.10.2018 19:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo İstanbul'da Suudi Arabistan Başkansolosluğu'na girdikten sonra bir kez daha kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili Beyaz Saray'da açıklama yaptı.

Ziyaretlerine ilişkin Başkan Trump'ı bilgilendirdiğini aktaran Pompeo, "Türkler ve Suudiler Kaşıkçı'nın kaybolmasını ciddiye alıyor. Kaşıkçı olayını ciddiye aldığımızı Türklere de Suudilere de ilettik. Suudi Arabistanlı yetkililerin konuyu derinlemesine araştırmak için bir kaç gün daha süreye ihtiyacı var. ABD karşılık vermeden önce soruşturma için birkaç gün daha zaman veriyor. Suudi Arabistan'la uzun zamandır stratejik ilişkilerimiz olduğunun bilinmesi gerekiyor. Suudiler ayrıntılı bir soruşturma yürüteceklerini garanti ettiler. Bizim de beklentimiz bu yönde. Suudi Arabistan'ın atacağı adımları göreceğiz." şeklinde konuştu.

 

 

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GÜVENCE VERDİ"

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın soruşturmanın sonucunu Suudilerle paylaşacağı konusunda güvence verdiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, salı günü Suudi  Arabistan'a yaptığı ziyarette Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile yaptığı görüşmede, muhatabına muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili  soruşturmayı sonuçlandırması için 72 saat süre verdiği iddia edilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • ibrahim 5 ay önce Şikayet Et
  Burdan devletimize sesleniyorum...abd ve avrupayı bu meselede muallakta arada stratejik pozisyon da tutup iki ülkenin meseleyi kendi arasında çözüme kavuşturması ayak oyunlarına gelmemesi oyunu kendisi kurması gerek
  Cevapla
 • TALHA 5 ay önce Şikayet Et
  kendi yaptığını kendimi araştıracakmış,yesinler sizin tiyatronuzu
  Cevapla
 • 777 5 ay önce Şikayet Et
  seni de ciddiyetini de ciddiye almıyorum
  Cevapla
 • ramoramosevgilim 5 ay önce Şikayet Et
  adamı zaten veliaht. öldürdü. ancak öldürremleri. ortadan kaldırır
  Cevapla
 • vatan 5 ay önce Şikayet Et
  ABD isterse ortaya ( itiraf) çıkar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrailli şirketin iddiası: Gizlice S-300 füzesi denediler
Hayme Ana'nın yıllar önceki hali...