İade mi edilecek? Trump'tan Gülen açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve CIA ile görüşeceğini açıkladı. Donad Trump, FETÖ'nün elebaşısı Fethullah Gülen için "iadesi gündemimizde yok" dedi. Trump ayrıca, "Erdoğan ile iyi anlaşıyoruz, Türkiye ile ilişkileri güçlendirme arzusundayız" ifadelerini kullandı.

İade mi edilecek? Trump'tan Gülen açıklaması
İade mi edilecek? Trump'tan Gülen açıklaması
GİRİŞ 17.11.2018 17:50 GÜNCELLEME 17.11.2018 17:50
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve CIA ile görüşeceğini açıkladı.

 

 

Kaliforniya'ya uçmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, "Henüz bilgilendirilmedik" dedikten sonra "CIA ile konuşacağım. Uçakta konuşacağım. Dışişleri Bakanı Pompeo ile de konuşacağım" dedi.

ABD'den sert Kaşıkçı çıkışı: Hesabını verecekler

 

 

Bugün Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) kapsamında gittiği Papua Yeni Gine'de bir açıklama yapan ABD Başkan yardımcısı Mike Pence ise, Suudi gazetecinin öldürülmesine sebep olanların hesap vereceğini söylemişti.

"FETHULLAH GÜLEN'İN İADESİ GÜNDEMİMİZDE YOK"

Kaliforniya ziyareti öncesi yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump, teröristbaşı Fethullah Gülen'in iadesi konusunun gündemlerinde olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Amerikan NBC televizyonu, Trump'ın talimat vererek, Gülen'in iadesinin nasıl mümkün olacağı konusunda yasal yolların araştırılmasını istediğini iddia etmişti.

"ERDOĞAN İLE İYİ ANLAŞIYORUZ"

Trump ayrıca, "Erdoğan ile iyi anlaşıyoruz, Türkiye ile ilişkileri güçlendirme arzusundayız" ifadelerini kullandı.

ÖLÜM EMRİNİ PRENS SELMAN VERDİ İDDİASI

Dün gece Washington Post gazetesi, CIA'nin Kaşıkçı'nın öldürülmesinin emrini Suudi Prens Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı.

Washington Post gazetesinin konuyla ilgili kişilere dayandırdığı haberinde, "CIA, Prens Bin Selman'ın Kaşıkçı'nın suikast emrini verdiği sonucuna ulaştı" ifadesine yer verilirken, yetkililerin, "yüksek güvenilirliği" bulunduğunu söylediği CIA değerlendirmelerinde, bunun bugüne kadar Muhammed bin Selman'ı cinayetle ilişkilendiren en belirgin tespit olduğu ve Trump yönetiminin Bin Selman'ın ilişkilerini koruma çabalarını zora düşürdüğü kaydedildi.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ
YAZDIR
YORUMLAR 64
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  o papazı abd den aldığımız gün şehitler köprüsünden sallandıralım
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  vaşintonda vaty havsun bahçesine gömsünler
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  TABANI : Ortadoğuda emperyalizme hizmet için Batı tarafından yaratılan IŞID'le mücadele/ "TERÖRİZMLE MÜCADELE" kılıfı..//// ORTASI : IŞID'i manivela olarak kullanıp, Ortadoğuda SUNNİ-Şİİ savaşı körüklenmesi ve "MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMA" projesi //// TAVANI : Dünya çapında "TERÖRİST İSLAM" algısını yerleştirip, müslümanlara Ortadoğu potasında tarruzlar yapılarak, petrol sahalarına konmak ve YAHUDİ ırklarından ilan ettikleri Kürtleri kullanarak, "israil ile Kürtler arasındaki bölgenin İŞİD'den temizlenmesi kılıfını "uzun soluklu" tutarak "VADEDİLMİŞ TOPRAKLAR" amacına yönelik birleştirilmesi amacına yönelik "HAÇLI SAVAŞII..!!!
  Cevapla
 • Karabük 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayyynen...
  Cevapla
 • Sadık TOPRAK 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahım! Ülkemizi Amerika'dan çok daha güçlü eyle... Amin
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bekle kazım gele
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İçişleri Bakanlığına ilişkin yeni düzenlemeler
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan ve Fransa'ya NATO'da tarihi fırça!