AİHM'den skandal Demirtaş kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması yönünde karar verdi.

AİHM'den skandal Demirtaş kararı
AİHM'den skandal Demirtaş kararı
GİRİŞ 20.11.2018 12:01 GÜNCELLEME 20.11.2018 13:20
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Kasım 2016 tarihinden beri tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dosyası hakkındaki başvuruyu karara bağladı. 

 

 

AİHM, Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiği kararını verdi.

AİHM kararına, Demirtaş'ın makul sürede yargılanmadığını sebep gösterdi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • ibrahim27 7 ay önce Şikayet Et
  aihm in kararı TÜRKİYE yi ilgilendirmez.
  Cevapla
 • ismi yok 7 ay önce Şikayet Et
  bu kadar insanın ölümüne sebeb olan bi kişi icin mahliye degil idam edilmesi lazım bu adam cıkarsa gene milleti sokaga döker yada kandile gider..
  Cevapla
 • veli 7 ay önce Şikayet Et
  AB'ye üye olmamamız için elinden geleni ardına koymayan AB ülkeleri, iş kendi çıkarlarını savunan bir teröriste gelince hükmü rahatlıkla aleyhimize verebiliyorlar. Eşlerine, dosltarına, ocaklarına ateş mi düşmüşte acısını anlayacaklar, "Bekara karı boşamak kolay" derler, bu ve bunun gibilerin sığınma limanları Avrupa vb. ülkeler değil mi, bu ülkenin adalet makamları suçluya cezasını vermekle görevlidir. Ortada bir suç var ve AHİM denilen yapılanma suçluyu aklamaya çalışmaktadır. Sıkıyorsa Suud' a yapsalarya, olmaz yoksa petrol rezervlerinin üzerinden elde ettikleri gelir kesiliverir maazAllah, Dost istersen Allah yeter, bunların dostluğuda birliğide yerin dibine batsın.
  Cevapla
 • kenan 7 ay önce Şikayet Et
  yani şimdi onlar karar verdi diye yapacak mıyız. bu adam içerden çıkmamalı ve hdp adı altında terör örgütünün yamaklıgını yapanlarda tutuklanmalıdır. bunların kürtleri savundugu felan yok . kürtler terörist ve vatan haini değilllerdir. asıl terörist bunlar ve bunlar gibi olanlardır
  Cevapla
 • arif gören 7 ay önce Şikayet Et
  Bu AİHM soytarılarının başkaca bir emirleri daha var mıymış? Hadi oradan! Yeni Türkiye müstemleke değil. Siz önce yularınızı tutan Trump'ın aşağılamalarına cevap verin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emniyet Genel Müdürü değişti! İşte yeni atamalar!
ABD'nin kararına Ankara'dan ilk tepki!