İsrail: Yüzyılın Anlaşması zaman kaybı!

Jerusalem Post gazetesinin düzenlediği konferansta konuşan İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked, ABD Başkanı Donald Trump'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Yüzyılın Anlaşması planı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İsrail: Yüzyılın Anlaşması zaman kaybı!
İsrail: Yüzyılın Anlaşması zaman kaybı!
GİRİŞ 21.11.2018 17:19 GÜNCELLEME 21.11.2018 17:19
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Şaked, barıştan yana olduğunu ancak Filistinliler ile İsrailliler arasındaki görüş ayrılıklarının iki taraf arasında köprü kurulamayacak kadar "büyük" olduğunu dile getirdi.

 

 

Başkan Trump'a Yüzyılın Anlaşması için zamanını boşa harcamaması tavsiyesinde bulunan Şaked, "Bana göre Yüzyılın Anlaşması zaman kaybı. Herkes gibi ben de barıştan yanayım ama yakın zamanda barış mümkün gözükmüyor, yine de ne önereceklerini bekleyip görmek lazım." ifadelerini kullandı.

YÜZYILIN ANLAŞMASI

 

 

ABD Başkanı Trump, Filistin-İsrail çatışmasına kendince "çözüm bulmak" için uzun zamandır "Yüzyılın Anlaşması" adı verilen bir plan üzerinde çalışıyor.

Detayları henüz açıklanmasa da uluslararası basında Yüzyılın Anlaşması'nın Filistin meselesini çözmekten ziyade daha da derinleşmesine sebep olacağı yorumları yapılıyor.

Planın Kudüs'ün tamamının İsrail'e bırakılması, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin büyük bölümünün varlığını sürdürmesi gibi Filistinlilerin aleyhine olan maddeler içerdiği belirtiliyor.

İsrail tarafından yerlerinden edilen 6 milyona yakın Filistinli mültecinin geri dönüş hakkı konusuna yer verilmediği dile getirilen planda, Filistin tarafına birtakım maddi yardımlar ile Kudüs’ün kenar mahallelerinden birinin başkent olarak önerildiği ifade ediliyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • Arif 5 ay önce Şikayet Et
  Mukaddes şehrimiz KUDÜS asla siyonistlere bırakılamaz ve bırak mıyacağız..Ey kutlu belde seni asla eli kanlı zalimlere terketmeye ceğiz...Dünyada bir tek müslüman Kalsada bu cihâd kıyamete kadar Devam edecektir...
  Cevapla
 • tekin 5 ay önce Şikayet Et
  esas olan yüzyılın gerekli olayı büyük bir ikinci yahudi soykırımını gerçekleştirmektir tabi bunun içinde yeterli gücümüz olması lazım
  Cevapla
 • yalnız kurt 5 ay önce Şikayet Et
  abd yi zaten Yahudiler yönetiyor Trap kukla ne derseler onu yapmak zorunda bu plan Yahudilere yarar
  Cevapla
 • selam 5 ay önce Şikayet Et
  bizim planımız şu...Israilin Kudüs'ten def olması
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Tam 30 ton ve sınıfında en iyisi!
Fatih Terim'e canlı yayında baskın!