Trump: Adayım Heather Nauert!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği görevine Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'i aday göstereceğini açıkladı.

Trump: Adayım Heather Nauert!
Trump: Adayım Heather Nauert!
GİRİŞ 07.12.2018 19:37 GÜNCELLEME 07.12.2018 19:37
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Trump, Missouri eyaleti ziyareti öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, BM Daimi Temsilciliği görevinden istifa edecek Nikki Haley'nin yerine Heather Nauert'i aday göstereceğini duyurdu.

Donald Trump, Nauert için "Çok yetenekli, çok akıllı, çok hızlı ve bence herkes tarafından saygı görecek.'' değerlendirmesinde bulundu.

Nauert, aday gösterilip ABD Senatosunda onaylanması durumunda Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü görevini bırakıp Nikki Haley'nin yerini alacak.

"ZAYIF ÖZ GEÇMİŞ" VE "EN TECRÜBESİZ İSİM" ELEŞTİRİSİ

 Nauert'in ''zayıf öz geçmişi'' nedeniyle Senatodaki onay sürecinin zor olabileceği, onaylanması durumunda ise şimdiye kadar ''en tecrübesiz'' BM büyükelçilerinden biri olacağı yorumları yapılıyor.

FOX NEWS'TE SUNUCULUK YAPIYORDU, DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ OLDU

Daha önce Amerikan Fox News kanalında sunuculuk yapan Nauert, Trump yönetimi iş başına gelince Dışişleri Bakanlığı sözcülüğüne getirilmişti.

Trump'ın kabinesinde çok az sayıdaki kadınlardan biri olan Nikki Haley, 9 Ekim'deki açıklamasında BM Daimi Temsilciliği görevinden istifa edeceğini belirtmişti. Haley'nin yıl sonuna kadar görevini sürdüreceği bildirilmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
bm daimi temsilcisi
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • karadeniz 5 ay önce Şikayet Et
  Bide aykut kocaman gibi kalemi avucunun içine alıp konuşsa daha da entellektüelmiş gibi gözükecek
  Cevapla
 • sivaslı 5 ay önce Şikayet Et
  bunun tarlası kiralık olsa bol bol ağaç dikerler
  Cevapla
 • halk 5 ay önce Şikayet Et
  Bu kadın gazeteciler önüne çıkıp 2 laf ediyor Elinde de sürekli “Meydan Laures” Gibi kocaman dosya var. İçini doldurmuş boş A4 kağıtları ile iş yaptığını sanıyor.
  Cevapla
 • Kızıldereli 5 ay önce Şikayet Et
  Akilli adamsin hemşerim iyi tesbit.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump'tan gözdağı: 'Yakın zamanda cevap vereceğim'
İmamoğlu'nun diline doladığı fotoğrafın gerçek hikayesi!