Terör devleti kurmanın zamanı geldi!

Netanyahu'ya yakın bir isim olan Joseph Frager isimli bir analist, ABD'nin Suriye'de 'başarısız' olduğunu itiraf etti ve Washington ile gizli planlarını açıkladı. Frager, "Ortadoğu’da bir Kürt devleti kurulması; ABD, İsrail ve Ortadoğu’nun geri kalanı için harika olacaktır" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Terör devleti kurmanın zamanı geldi!
Terör devleti kurmanın zamanı geldi!
GİRİŞ 26.12.2018 13:56 GÜNCELLEME 26.12.2018 13:57
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Suriye’de başarısız olan ABD, askerlerini çekme kararının ardından İsrail ile birlikte ibreyi Irak’a çevirdi. İsrail lobisinin etkili bir ismi Washington ve Tel Aviv’in Irak’ta bir Kürt devleti kurma peşinde olduğunu yazdı.

 

 

Akşam'ın haberine göre, ABD’nin Suriye’deki askerlerini çekmesinden rahatsız gibi görünen İsrail’in Washington ile birlikte gizli bir ajandayı uygulamaya koymaya hazırlandığı ortaya çıktı. ABD askerlerinin Irak'a geçmesiyle ilgili Başbakan Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Dr. Joseph Frager çarpıcı bir yazı yazdı.

İsrailli yazardan 'Kürt Devleti' çıkışı: Zamanı geldi

 

 

Israil National News'de yazan Dr. Frager, "Time for a Kurdish State (Kürt Devleti zamanı)" başlığını attı. Frager, yazısında, "Ortadoğu’da bir Kürt devleti kurulması; ABD, İsrail ve Ortadoğu’nun geri kalanı için harika olacaktır" dedi. Frager, adeta, ABD’nin ve İsrail’in Ortadoğu planını açıkladı. Hem ABD’nin hem de İsrail’in üst düzey isimlerine yakın olan Frager, "2019’da; ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun, yeni savunma bakanının işinin bir parçası da, bir Kürt devleti kurmak olacaktır" dedi.

ABD Suriye'de başarısız oldu

Üst düzey İsrail yetkilisi, ABD’nin Suriye’den çekilmesinin iki ana nedeni olduğunu ifade etti: "Birincisi, ABD’nin Suriye’de başarısız olması; ikincisi ise, Türkiye’nin Suriye’de boş alan bırakmaması" dedi.

Türkiye'den Netanyahu'ya sert tepki

Milli Savunma Bakanlığı, Netanyahu’nun TSK’nın Suriye’de düzenlediği operasyonlara ilişkin yaptığı küstah beyanata sert yanıt verdi. Açıklamada, "İsrail Başbakanının Türk Ordusu aleyhindeki yersiz, mesnetsiz ve gerçek dışı iftiralarını reddediyoruz. TSK'nın şanlı tarihi boyunca görev ve harekâtlarında, hiçbir dönem utanılacak bir husus olmamıştır. Ellerinde Filistinli çocukların kanı bulunanlar, barışın teminatı Türk Ordusu'nu karalayamaz. En zor harekat ortamlarında dahi, sivil/masum insanlar, operasyonların gecikmesi pahasına dokunulmaz olmuştur" denildi.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • karadenizli 9 ay önce Şikayet Et
  Yani dolaylı olarak israilinde bir terör devleti olduğunu kabul ediyor adam
  Cevapla
 • mert 9 ay önce Şikayet Et
  bebek katilleri sizler böyle devam ettiginiz sürece dünyanın istenmeyen milleti ünvanının sahipi olacaksınız
  Cevapla
 • Erol 9 ay önce Şikayet Et
  Israil varken başka terör devletine gerek yok.
  Cevapla
 • Demir Ersoy 9 ay önce Şikayet Et
  En harikası Orta doğu dan İsrail in silinmesi olacaktır
  Cevapla
 • Bozkurt 9 ay önce Şikayet Et
  Soysuz köpek kurunda görelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tel Abyad ilçe merkezi terörden kurtarıldı! İlk fotoğraflar...
Son dakika: Erdoğan'dan ABD Başkanı Trump'ın teklifine çok sert tepki