Belçika karar verdi! Başörtüsü yasağına devam

Brüksel ve Anvers belediyelerinin ardından Ninove Belediyesi de gişelerde çalışan Müslüman kadınlara başörtü yasağının devam etmesi kararını aldı.

Belçika karar verdi! Başörtüsü yasağına devam
Belçika karar verdi! Başörtüsü yasağına devam
GİRİŞ 04.01.2019 17:32 GÜNCELLEME 04.01.2019 17:32
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Belçika’da Ninove kenti de başörtüsüne hayır dedi. Belçika'nın İslam dinini 1974'te resmen tanımasına rağmen ülkedeki Müslümanlar birçok haklarından mahrum bırakılıyor.

Belçika genelinde geçtiğimiz 14 Ekim’de yapılan belediye seçimlerinin ardından Brüksel ve Anvers belediyeleri yönetimi, gişelerde çalışan kadın Müslümanlara başörtü yasağının devamı yönünde karar almıştı. Ninove Belediyesi de başörtü yasağının devamına karar verdi. Bu karar belediye gişelerinde çalışan başörtülü kadınları derinden üzdü. 

2016'DA KARŞI ÇIKANLAR BU SEFER DESTEK VERDİ

Liberaller (Open VLD) Partisi'nden Belediye Başkanı Tania De Jonge, “2016’da belediye başkanı olduğum dönemde de belediye gişelerinde başörtü yasağının hayata geçirilmesi için Sosyalistler (SPA) ve Yeşiller (Groen!) karşı çıkmışlardı. Ancak 2019 itibariyle Ninove belediye yönetiminde tekrar aramızda olan SPA ve Groen! partileri bu kez belediye gişelerinde başörtü yasağı yönündeki anlaşmayı kabul ettiler. Halk ile iç içe olan belediye personelimiz tarafsızlığını korumalıdır" ifadelerini kullandı. 

Geçtiğimiz 14 Ekim’de yapılan yerel seçimlerde aşırı sağcı İslam karşıtı Forza Ninove Partisi, yüzde 40 oy alarak Ninove Belediyesinde birinci olmuştu. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Mert 11 ay önce Şikayet Et
  Başka ülkelere elindeki kamçıyı gösterip başka ülkelere demokrasinin be olduğunu anlatmaya çalışan BELÇİKA !!!!
  Cevapla
 • hulk 11 ay önce Şikayet Et
  belcika terör yuvası
  Cevapla
 • Adem 11 ay önce Şikayet Et
  Yasakçı zihniyet Korkunun ecele faydası yok İnşallah Avrupa islamlasacak
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hükümetten S-300 açıklaması
Ukrayna füzesi ile Rus yapımı SU-27 yan yana!