Dalga geçti: Aynı zırva, aynı zorba, aynı hezeyan

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un 2009-2019 yıllarında yaptığı açıklamaları "10 year challenge" akımıyla alaya aldı.

Dalga geçti: Aynı zırva, aynı zorba, aynı hezeyan
Dalga geçti: Aynı zırva, aynı zorba, aynı hezeyan
GİRİŞ 19.01.2019 02:57 GÜNCELLEME 19.01.2019 03:18
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Ulusal  Güvenlik Danışmanı John Bolton'un İran'a askeri saldırı çağrılarını, son günlerde  sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılan 10 yıllık değişim akımıyla (10 year  challenge) alaya aldı. 

 

 

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Twitter hesabında, son günlerin popüler  akımı "10 year challenge" etiketiyle her ikisi de Bolton'un İran'a saldırı  çağrısı yaptığını gösteren 2009 ve 2019'daki iki haberin ekran görüntülerini  paylaştı.

Zarif, paylaşımına "Aynı zırva. Aynı zorba. Aynı hezeyan." ifadelerini  ekledi.

 

 

ABD'nin Wall Street Journal gazetesinin haberinde, eylül ayında  ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğine yönelik saldırı sonrasında Ulusal Güvenlik  Danışmanı John Bolton'un idaresindeki Ulusal Güvenlik Konseyinin İran'ı vurma  konusunu masaya yatırdığı, Pentagon'dan da bu konuda askeri seçenek talebinde  bulunduğu öne sürülmüştü.

Sosyal medya kullanıcıları "10 year challenge" başlığını kullanarak,  10 yıl önceki ve bugüne ait fotoğraflarını yan yana koyarak takipçileriyle  paylaşıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Eren 8 ay önce Şikayet Et
  Senin şeytani gülüşlerinin sonu gelecek yakın zamanda. Türkiyeyi kandırdınız ama dünyayı kandıramazsınız. İran halkı sizi istemiyor. Sizi kimler İrana hakim etti ise aynıları bir gün sizi o koltuktan kaldıracak ve o gün yakındır.
  Cevapla
 • Musa Yavuz 8 ay önce Şikayet Et
  her şeye rağmen abd nin dilinden iran anlıyor
  Cevapla
 • Xmen 8 ay önce Şikayet Et
  anlaşıyor olmasınlar iran'ın imanı takiye saf olmayın abd menfati omadan yerinde durmaz adb el altından iran ambargosunu delerek kaymağı kendi yemek istiyor kontrol etmek istiyor bu sırada iranı araplara tehtiit yapıp onlarıda soyuyor
  Cevapla
 • Serdar 8 ay önce Şikayet Et
  Biri düşmanım İran, İran der, diğer taraf ABD-İsrail der. Ama yıllardır, aynı coğrafyada, sadece ehli sünnete saldırdılar.
  Cevapla
 • yavuz 8 ay önce Şikayet Et
  guzel yazmista bildigim kadariyla iranlilara twitter yasak
  Cevapla
 • hakan yigit 8 ay önce Şikayet Et
  kardes mesaj zaten irana degil :D gavur-i aleme
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Venezuela'dan Barış Pınarı Harekatı mesajı!
Operasyon HDP'yi çıldırttı! HDP'li Koçyiğit nefret kustu