Rusya, 500 kilometre menzilli füzeleri konuşlandırdı

Yeni uydu fotoğraflarından Rusya’nın Ukrayna sınırına nükleer kapasiteli balistik füzeler yerleştirdiği tespit edildi.

Rusya, 500 kilometre menzilli füzeleri konuşlandırdı
Rusya, 500 kilometre menzilli füzeleri konuşlandırdı
GİRİŞ 19.01.2019 18:35 GÜNCELLEME 19.01.2019 18:39
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Yeni uydu fotoğraflarından Rusya’nın Ukrayna sınırına nükleer kapasiteli balistik füzeler yerleştirdiği tespit edildi.

Uluslararası Görüntü Uydusu (ImageSat) tarafından alınan görüntülerden Rusya’nın Ukrayna’nın güneydoğu kenti Krasnodar şehrine 435 kilometre mesafede kısa menzilli İskender füzeleri yerleştirdiğinin anlaşıldığı kaydedildi. ImageSat in, hükümetlere ve savunma ajanslarına görüntü sağlayan profesyonel ticari bir uydu olduğu belirtildi.Uydudan alınan görüntülerden, iki ayrı noktada birkaç bunkerin bulunduğu iki füze sisteminin tespit edildiği kaydedildi. Füze rampasına yükleme yapmak için yanında füze aktarma aracının görüldüğü belirtildi. Başka bir füze yükleyicinin bunkerde çıkarken görüldüğü belirtiliyor. Rusya’nın Ukrayna sınırı yakınına füzeler yerleştirmesinin ABD’ye bir sinyal verme anlamına geldiği iddia edildi.Aynı füze sisteminin Rusya’nın Sibirya bölgesinde Buryat Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti BurUlan’a konuşlandırdığı hatırlatıldı. Bu bölgenin Moğolistan sınırına yakın olduğuna dikkat çekildi.

Ukrayna’nın doğu kesiminde bulunan Donbass şehrinin, füze mesafesi olan 500 kilometre menzili içinde bulunduğu belirtildi. Rus taraftarı militanlar, Rusya’nın desteği ile 2014 yılından beri bu bölgeyi Rusya’ya bağlık bir eyalet olarak Ukrayna’dan ayırmaya çalışıyor.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • alper 8 ay önce Şikayet Et
  Rusya işgal ci yayılma ci bir ülke Ukrayna yi ele geçirmek istiyor eskisi gibi kırı mi aldı zaten ayrıca gözü bizim bogaz larda bunuda unutmayalım eskiden Doğu yu ele geçirmek istedi Sarıkamış da binlerce şehit verdik rus yanın yüzünden reis dikkat etsin bunlara şimdi görünürde bizimle konjonktür gereği sonunda her ülkenin gizli ajandası var Rusya masum degil
  Cevapla
 • Üretelim 8 ay önce Şikayet Et
  Rusya'nın ürettiklerinden daha iyilerini biz de üretelim Allah razı olsun teknolojimiz ve savunma sanayimiz için üretenlerimizden milli savunma sanayi teknolojimizde daima üretelim her şeyden üretelim çok üretelim tahrip gücü çok etkili mühimmatlar motorlar tanklar toplar elektromanyetik toplar helikopterler uçaklar gemiler radarlar roketler füzeler hava savunma sistemleri uzay araçları ve daha nice çeşitlerini üretelim ve daima ARGE ler yapalım bütün üniversitelerimizin ilgili bölümleri de bu alanlarda buluşlar ARGE’ler yapsınlar.
  Cevapla
 • yurtTAŞ 9 ay önce Şikayet Et
  İşte güç budur. Bir hamle yaparsın tüm Dünya ayağa kalkar, herkes konuşur sen sesini bile çıkarmadan işine bakarsın...
  Cevapla
 • wefrgh 8 ay önce Şikayet Et
  halk açlıktan ilüyor o kadar doğalgazı var ama ekonomik refah yok
  Cevapla
 • Celal acay 9 ay önce Şikayet Et
  Uydudan çekilmemiş. Uydudan böyle çekemezsiniz. Bu nasıl bir saçmalık.
  Cevapla
 • yuuh 8 ay önce Şikayet Et
  hardgame birde gözünle okumayı dene faydasını göreceksin diğer taraf pek iyi görmüyo galiba
  Cevapla
 • HaRdGaMe 8 ay önce Şikayet Et
  Bu resimlerin uyuddan olduguna dair yazi okuyamadim ben sen nerden cikardin. Birde 11 begenicisi!!! Vay benim okumus cahil milletim vayyy.
  Cevapla
 • Tonyukuk 9 ay önce Şikayet Et
  Bizde bir kaç tane alıp Yunan sınırına yerleştirek!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan duyurdu! Çekilen askerlerin hangi ülkeye konuşlanacağı açıklandı
Son dakika haberi: Erdoğan'dan 120 saat uyarısı