Kutup ayıları şehre indi! Acil durum ilan edildi

Rusya'nın Kuzey Kutbu'na yakın Novaya Zemlya adalarında, çok sayıda kutup ayısı küresel ısınma ve açlık nedeniyle şehir merkezine indi, bölgede acil durum ilan edildi.

Kutup ayıları şehre indi! Acil durum ilan edildi
Kutup ayıları şehre indi! Acil durum ilan edildi
GİRİŞ 11.02.2019 04:41 GÜNCELLEME 11.02.2019 05:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Rusya'da nesli tükenmek üzere olan hayvanlar listesinde bulunan kutup ayıları, küresel ısınma etkisiyle avlanamamaya başlaması üzerine yiyecek aramak için insanların yaşadığı şehir merkezine inerek çöpleri karıştırmaya başladı. Rusya'nın Novaya Zemlya adalarında çok sayıda kutup ayısının şehir merkezine inmesiyle, bölgede acil durum ilan edildi. Kutup ayılarının sayılarının hızla artması nedeniyle bölgede insanlar panik yaşadı. Gün içinde kutup ayılarının sayısı daha da artarak bazıları insanların evlerine ve bahçelerine girdi.

 

 

AYILARI VURMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Bölgede kutup ayılarının evlere ve şehir merkezindeki insanlara saldırmaya başlamasının üzerine yerel halk kutup ayılarını vurmak için yetkililerden izin istedi. Yetkililer kutup ayılarının koruma altında olduğu gerekçesiyle kutup ayılarının vurulmasını yasakladı. Bölge valiliği tarafından acil durum ilan edilirken birçok zoolog ve güvenlik birimleri bölgeye sevk edildi. Bazı kutup ayılarının bölgeden alınarak yaşam alanlarına götürülmeye başlandığı ve kutup ayılarına yiyecek verilmeye başlandığı öğrenildi.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Mert 6 ay önce Şikayet Et
  İşte en iyi örnek! Çöpler şehrin içine atılmış dağınık vaziyette! İnsanlar bunu yaptığı sürece ısınma devam eder ve böyle güzelim Hayvanların ( aslında tersini söylemek istiyorum ) sonu yaklaşıyor
  Cevapla
 • YORUMUSUZ 6 ay önce Şikayet Et
  kuzey kutbu erirse olacağı bu
  Cevapla
 • gılgamış türk 6 ay önce Şikayet Et
  kutup ayıları mı şehre indi yoksa iki ayaklılar mı ayıların bölgelerini işgal etti ?...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti'den 18. yıla özel marş
Erdoğan: İstesen de istemesen de sana bu bayrağı tanıtacağız!