Küstah çağrı! Türkiye kırmızı çizgileri aştı, askıya alın

Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi, Türkiye raportörü Kati Piri'nin 'Avrupa Birliği'nin Türkiye ile katılım müzakerelerini resmen askıya alması' önerisini onayladı.

Küstah çağrı! Türkiye kırmızı çizgileri aştı, askıya alın
Küstah çağrı! Türkiye kırmızı çizgileri aştı, askıya alın
GİRİŞ 21.02.2019 04:39 GÜNCELLEME 21.02.2019 04:44
Bu Habere 155 Yorum Yapılmış

Avrua Birliği'nde Türkiye aleyhinde çalışmalara önderlik eden Kati Piri, yine bir Türk düşmanlığı ile sahnede. Piri, bu sefer de Avrupa parlamenterlerine, Türkiye'nin AB müzakerelerinin resmen askıya alınması için çağrıda bulundu.

 

 

"MÜZAKERELERİN ASKIYA ALINMASI YÖNÜNDE KARAR"

AP'de yapılan oylamada, Türkiye'nin müzakerelerinin askıya alınması önerisi 7'ye karşı 47 oyla kabul edildi. 10 üye ise çekimser kaldı. Piri,bu kararın ardından yapılacak yeni oturumda da parlementerleri, Türkiye aleyhinde oy vermeye davet etti.

 

 

Piri "Avrupa Parlamentosu, AB’de oy veren kesimi temsil ediyor. Türkiye’nin katılım süreci gibi önemli konularda pozisyon belirliyoruz. Benim beklentim, AP Dış İlişkiler Komitesi'nin tıpkı bugün yaptığı gibi, iki hafta içinde AP’nin büyük bir çoğunluğunun Türkiye ile katılım müzakerelerinin askıya alınması yönünde karar vermesi." açıklamasını yaptı.

"TÜRKİYE KIRMIZI ÇİZGİLERİ AŞTI"

Kati Piri'nin hukuksuz açıklamaları, bunlarla da sınırlı değil. AP Türkiye Raportörü, "Türkiye, bir aday ülke olarak kırmızı çizgileri aştı. Bunun da siyasi sonuçları olmalı." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 155
 • EKOLL 9 ay önce Şikayet Et
  Kıbrıs ve çevresindeki hidrokarbon ve petrol aramalarımız nedeniyle abileri büyük şeytanın talimatı ile yeniden harekete geçtiler. Demek oluyor ki doğru yoldayız. Aynen devam. Daha yoğun ve daha kararlı. İt ürür kervan yürür.
  Cevapla
 • mahmut 9 ay önce Şikayet Et
  açın kapıları daha neyi bekliyonuz gavurlar anlaşmayı çoktan bozdu
  Cevapla
 • Elazığlı gakgoş. 9 ay önce Şikayet Et
  Avrupanın neyi varda Bizi beğenmiyorlar. Kendileride Uyuşturucu, Alkol, dinsizlik batağında yok olmuş bir Avrupa. Ne işimiz olur bu domuz sürüsüyle. TÜRKİYEM Canım ülkem kurban olun vatanıma.
  Cevapla
 • Turkiye 9 ay önce Şikayet Et
  Kizdiklarina göre iyi gidiyoruz
  Cevapla
 • Harun 9 ay önce Şikayet Et
  Her konuda parcalanmis hicbir seyde fikir birligi olmayan avrupanin tek ortak fikri turk dusmanligidir mesele turkiye olunca kefere hep tek agizdir oysa su anda mesele turkiyenin ab meselesi degil ingilterenin ab den nasil cikacagidir bu gerzek kadin bence sadece hedef sasirtip zaman kazanmaya calisan saskin bir ordektir birakin vak vaklasin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Erdoğan, Babacan ve Şimşek'in adını verip sert çıktı
Boğaziçi Ekspresi seferlerine yeniden başlıyor