Pence'ten açık tehdit: Tolere edilmeyecek ve karşılıksız kalmayacak

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun, kendisine uyguladığı çıkış yasağını delerek Kolombiya'ya geçen muhalif lider Juan Guaido, Venezula'ya geri döndü. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, "Guaido'ya karşı yapılacak herhangi bir tehdit, şiddet eylemi ya da korkutma eylemi tolere edilmeyecek ve karşılıksız kalmayacak" dedi.

Pence'ten açık tehdit: Tolere edilmeyecek ve karşılıksız kalmayacak
Pence'ten açık tehdit: Tolere edilmeyecek ve karşılıksız kalmayacak
GİRİŞ 05.03.2019 11:07 GÜNCELLEME 05.03.2019 11:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD'nin, Kolombiya aracılığı ile Venezuela'ya yolladığı "insani yardımların" Venezuela'ya sokulmaya çalışılması sırasında, ülkeden çıkış yasağını delerek Kolombiya'ya giden muhalif lider Juan Guaido ülkesine geri döndü.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Guaido'nun ülkesine geri dönüşüyle ilgisi sosyal medya hesabında, "Guaido'nun, Venezuela'ya güvenli bir şekilde dönmesi ABD için büyük bir öneme sahip. Guaido'ya karşı yapılacak herhangi bir tehdit, şiddet eylemi ya da korkutma eylemi tolere edilmeyecek ve karşılıksız kalmayacak. Tüm dünya izliyor. Geçici Devlet Başkanı Guaido'nun, Venezuela'ya güvenli bir dönüşüne izin verilmeli" ifadelerini kullandı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da "Başkan Guaido, ülkesinin insanlarına demokratik bir gelecek sağlama mücadelesine devam etmek için bugün güvenli bir şekilde Venezuela'ya geri döndü.  ABD tamamıyla Guaido'yu ve Ulusal Meclis'i destekliyor. Guaido'nun güvenliği garanti altına alınmalı. Tüm dünya izliyor" dedi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • şefik şefik 7 ay önce Şikayet Et
    Amerika despotu Allah Allah Allah diyorum
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MSB son rakamları açıkladı... İşte öldürülen terörist sayısı
ABD'den son dakika Münbiç açıklaması! Bir açıklama da Rusya'dan