Yemen trajedisi: Para için 3 yaşındaki çocuklarını satmaya başladılar

2015 yılından veri iç savaşın patlat verdiği Yemen'de, açlık ve hastalık yüzünden çaresiz kalan bazı ebeveynler, diğer aile üyelerinin kurtulması için tek yol olduğuna inanarak kızlarını "çocuk gelin" olarak sattıkları ortaya çıktı. Verilen kız çocukların arasında 3 yaşında olanlar bile var.

GİRİŞ 07.03.2019 12:17 GÜNCELLEME 07.03.2019 12:56
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

2015'ten beri Yemen'de devam eden iç savaşta bugüne kadar 60 binden fazla insan hayatını kaybetti. Bir yandan İran destekli Husiler ile diğer yandan Batılı ülkelerin desteklediği Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçleri... Savaşın cepheleri bunlar ama sefaleti çeken mazlum halk...

 

 

Mart 2015'ten beri saldırıların olduğu Yemen'de büyük sivil katliamları yapıldı. Halk, açlık  ve salgın hastalıklar ile baş başa bırakılırken, "medeni batı" soykırım düzeyine varan duruma hem sessiz kaldı, hemde çatışmaya silah yardımıyla çanak tuttu.

Almanlardan korkunç Yemen itirafı: Suça ortağız silahlarını biz verdik

 

 

ÇARESİZLİK, SEFALET, AÇLIK KORKUNÇ SONUÇLAR DOĞURDU: AİLELER 3 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARINI SATMAYA BAŞLADI

Russian Today'in (RT) canlı yayına katılan uluslararası yardım kuruluşu Oxfam'ın Yemen Direktörü Muhsin Siddiquey, bazı çaresiz ebeveynlerin diğer aile üyelerinin hayatta kalması için tek yol olduğuna inanarak kızlarını "çocuk gelin" olarak sattıklarını anlattı.

Buna göre ailenin geri kalanının hayatta kalacağı umuduyla "çocuk gelin" olarak verilen kızlar arasında 3 yaşında olanlar bile var. "Çocuk gelin" veren ailenin karşılığında aldığı parayla yiyecek ve barınak edinmeye çalıştığı belirtildi.

Muhsin Siddiquey, "Bunun tek yol olduğunu düşünüyorlar. Karşılığında aldıkları başlık parasıyla tüm aileyi ve diğer akrabaları korumaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Yemen'de 10 milyon kişinin hastalık ile ölümlere yol açan kıtlık çektiğini ve yüzyılın en korkunç kolera salgınının yaşandığını aktaran Siddiquey, sözlerini şu korkunç satırlarla bitirdi: "İnsani yardım zamanında gelmez, gıda tedariği bir gün bile aksarsa, çok daha büyük felaketler yaşanır."

AFAD VE KIZILAY ÜZERİNDEN YEMEN'E BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ

Türkiye iç savaşın yaşandığı ülkeye her daim yardımlarını sürdürmeye ve mazlumların yanında olmaya devam ediyor.

Sizlerde, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) #YemeneUmutOl adı altında başlattığı yardım kampanyasına, "Yemen" yazıp 1866'ya SMS göndererek 10 TL'lik destek sağlayabilirsiniz.

Yardımlarınızı Türk Kızılay'ı üzerinden de gönderebilirsiniz. Tüm GSM operatörleri üzerinden 2868'e "YEMEN" yazıp mesaj yollayarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ, SPUTNİK
YAZDIR
YORUMLAR 60
 • Turkmen 5 ay önce Şikayet Et
  Araplarin paralari felan yok girtlaklarina kadar borclular.Tek cidi gelirleri Hac gelirleri,onuda car cur ederler.Bakmayin luks sefa icinde yasadiklarina
  Cevapla
 • Tosun 5 ay önce Şikayet Et
  Allah'ım bu gecenin hürmetine o ailelere o yavrucaklara yardım eyle .
  Cevapla
 • Şehzade 5 ay önce Şikayet Et
  o dünyanın en zengin obezleri yerken içerken tıkınırken bu çocukları akıllarından geçiriyorlarmı.? Bu mübarek gecede Yüce Allaha havale ediyorum, gereken ne ise onu nasip etsin size..
  Cevapla
 • Erdoğan 5 ay önce Şikayet Et
  Allahım mazlumları bu hale getirenleri kahreyle
  Cevapla
 • nurettin derik 5 ay önce Şikayet Et
  petrol zengini arapların zekatları bütün ümmete yeter. yemen e petrol zekatı gönderilmeli. bu konuda islam işbirliği teşkilatını büyük sorumluluk düşüyor. karar alın.
  Cevapla
 • kaptan44 5 ay önce Şikayet Et
  kardeş yemeni bu hale düşürenler zekat gönder dediklerin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP'lilerden oğlu için eylem yapan anneye saldırı
Bir yılın en düşük seviyesinde! Duyan bankaya koştu