Çin ile ABD 'savaşın' eşiğine gelmişti! Çok önemli gelişme

Çin ile ABD arasındaki ticaret müzakerelerinin son turunda kritik konularda mutabakata varıldığı bildirildi.

Çin ile ABD 'savaşın' eşiğine gelmişti! Çok önemli gelişme
Çin ile ABD 'savaşın' eşiğine gelmişti! Çok önemli gelişme
GİRİŞ 10.03.2019 17:26 GÜNCELLEME 10.03.2019 17:37
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Çin'in merkez bankası konumundaki Çin Halk Bankası'nın Başkanı Yi Gang, ticaret müzakerelerinin son turunda ABD ile döviz kuru gibi meselelerin ele alındığını ve birçok kritik hususta mutabakat sağlandığını açıkladı.

 

 

13. Çin Ulusal Halk Meclisi ikinci toplantısı sırasında gazetecilere demeç veren Yi Gang, yakın zamanda sona eren 7. tur üst düzey ekonomi ve ticaret müzakereleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Yi Gang, müzakerelerde iki tarafın para politikalarını belirleme özerkliği konusunda birbirine saygı göstermeyi ve piyasa tarafından belirlenen döviz kuru sistemi ilkesine riayet etmeyi masaya yatırdığını söyledi.

 

 

Başkan Yi Gang'ın verdiği bilgilere göre, önceki G20 zirvelerinde verilen taahhütlerin hayat geçirilmesinin de konuşulduğu müzakerelerde, örneğin rekabetçi devalüasyon yapmama, döviz piyasasında yakın teması koruma gibi konular ele alındı.

Aynı zamanda Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) veri şeffaflığı standartlarına uygun olarak veri paylaşmayı taahhüt etme meselesi de müzakerelerde gündeme gelen konular arasındaydı.

Döviz meselesinin G20 ülkeleri, IMF gibi iki ve çok taraflı platformlar arasındaki önemli bir konu olduğunu vurgulayan Yi Gang, Çin ile ABD arasındaki döviz kuru sorununun uzun zamandır istişare edildiğini sözlerine ekledi.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • kaptan 2 ay önce Şikayet Et
    ABD dis geciremedigi diger bor köepegin elini öper ancak rusya yada cin olunca söz konusu dansöz gibir bir kivrak likla ani dönüs yapiyor ama söz konusu bir islma ülkeis yada güc süz bir ülke olunca kan kokusu almis vahsi köpege dönüsüyor henüz bize dis geciremdi ama baskilarinda tehditlerinde devam ediyor biz de inat la rusya ile ittifakta daha olumlu ve büyük adimlar la karsilik vermliyiz bu katil köpege
    Cevapla
DİĞER HABERLER
YSK'nın gerekçeli kararı ile ilgili son dakika gelişme!
Resim, müzik ve beden eğitimi mecburi değil