Ülkede şok! Baskında 115 kişi öldürüldü...

Mali'de bir köye baskın düzenlendi. Baskından önce köyün etrafının kuşatıldığı öğrenildi. Saldırı sırasında silah ve pala kullanıldığı, olayda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 115 kişinin öldürüldüğü kaydedildi. Aynı zamanda, ölü sayısının artabileceği belirtildi.

Ülkede şok! Baskında 115 kişi öldürüldü...
Ülkede şok! Baskında 115 kişi öldürüldü...
GİRİŞ 24.03.2019 10:21 GÜNCELLEME 24.03.2019 12:39
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Mali'nin Mopti bölgesindeki Ogossagou köyüne silahlı şahıslar tarafından düzenlenen saldırı sonucu en az 115 kişinin yaşamını yitirdiği öğrenildi. Bölgeden gelen ilk raporlara göre, ülkenin merkezinde bulunan Peulh kabilesine ait bir köye düzenlenen saldırıda 115 kişinin geleneksel Dogon avcılarının kıyafetlerini giyen silahlı adamlar tarafından katledildiği bildirildi.

 

 

Yerel bir yetkili silahlı kişilerin Mopti bölgesinde bulunan Ogossagou köyüne saldırmadan önce kuşattığını söyledi. Saldırıda etnik kökenleri Fulani olan Peulh yerlilerin hedef alındığı bildirildi. Bir başka yerel güvenlik görevlisi, basına verdiği demeçte, ölümcül saldırının kurbanlarının silah ve palalarla vahşice katledildiğini açıkladı.

HAMİLE KADINLAR VE ÇOCUKLAR DA ÖLDÜRÜLDÜ

 

 

Henüz onaylanmamış ve net olmayan raporlara göre ölüm oranının daha da çok artabileceği bildirildi. Komşu köy Ouenkoro’nun yerel yöneticisi Cheick Harouna Sankare, saldırıyı katliam olarak nitelendirdi. Kurbanlar arasında hamile kadınlar ve küçük çocuklarında olduğu belirtildi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, BÜYÜKELÇİLERİ UYARMIŞTI

Birleşmiş Milletler (BM), büyükelçileri bir süredir Mali’de etnik şiddetin arttığı konusunda uyarılarda bulunuyordu.

Dogon kabilesi üyeleri bir süredir ülkenin kuzeyinde yerleşik Peulhları terör gruplarıyla bağlantılı olmakla suçluyordu. Peulhlar ise Dogon kabilesi üyelerini aşırılıkçılığın ortadan kaldırılması konusunda Mali ordusuna destek vermekle suçluyordu. Yaşanan katliamın yaklaşık bir hafta önce Mali’de askeri bir üsse düzenlenen silahlı saldırıda ölen 16 askerin intikamıyla ilgili olduğu iddiaları da gündeme getirildi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  çok bariz eğitili kişiler kuşatmaya almışlar mali ordusunun yaptığı gün gibi ortada
  Cevapla
 • Kasap Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Dünya hızla kan ve nefret sarmalına girmiş durumda artık proxy war yerine devletlerinden içinde olduğu daha büyük savaşlara geri dönülecek gibi. Devletler hızla silahlanıyor bizim derdimiz secim olmamalı ülkemiz için çok daha fazla çalışmalıyız.
  Cevapla
 • Ruhİ 8 ay önce Şikayet Et
  Nedir bu arkadaş. Her yerde kadın ve çocuk ölümleri. Birileri ırk tüketmekte tetiğe basmış gibi. Deyrizorda ki katliama dünyanın gıkı cıkmadı bunada çıkmaz. Nasıl bir! Onca gelişmiş ülke var evet içinde bu olayların tetikçileride var ama bu kadarda olmaz
  Cevapla
 • None 8 ay önce Şikayet Et
  Siz ne yaşıyorsunuz ya hangi devirdeyiz hala 13.yüzyıl ilkelliğindesiniz
  Cevapla
 • Ersoy21 8 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir vahşettir ya
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika: ABD'den Türkiye'ye tehdit: Parti bitti, artık yolun sonu
İstanbul için korkutan görüntü! Kırmızı alarm