Alman istihbaratı uyardı: Yoğun bir ağ kurdular

Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı (İç İstihbarat Servisi) Başkanı Thomas Haldenwang, farklı aşırı sağcı grupların birbiriyle yoğun bir ağ kurduklarını gözlemlediklerini belirtti.

Alman istihbaratı uyardı: Yoğun bir ağ kurdular
Alman istihbaratı uyardı: Yoğun bir ağ kurdular
GİRİŞ 15.04.2019 06:43 GÜNCELLEME 15.04.2019 08:10
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Haldenwang, Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, son yıllardaki gelişmelerin aşırı sağcı oluşumlara daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini gösterdiğini ifade etti.

 

 

Aşırı sağ tehlikesine işaret eden Haldenwang, "Çeşitli aşırı sağcı grupların birbirleriyle yoğun bir ağ kurduklarını gözlemliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

ÇOK SAYIDA İPUCUMUZ VAR

 

 

Haldenwang, aşırı sağcı çevreler ile mevcut siyasi gidişattan memnun olmayan popülist "protestocu vatandaşlar" arasındaki sınırın da giderek belirsizleştiğini kaydetti.

Terör örgütü DEAŞ konusunda da uyarılarda bulunan Haldenwang, örgütün Suriye ve Irak'ta yeraltında varlığına devam ettiğini belirterek "DEAŞ ile ilgili tehlikenin geçtiğini söyleyemeyiz. Hala saldırı planlandığına dair çok sayıda ipucumuz var. Almanya'da her zaman bir saldırı olabileceğini hesaba katmamız gerekiyor." dedi.

MODERN İLETİŞİM DÜNYASI

Aşırıcıların ve teröristlerin dikkat çekmeden birbiriyle nasıl iletişim kurabileceklerini iyi bildiğini vurgulayan Haldenwang, internet ile bu kişilerin iletişim imkanlarının çok arttığının, bundan dolayı yasaların modern iletişim dünyasına uyarlanması gerektiğinin altını çizdi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
istihbarat
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Albastı 7 ay önce Şikayet Et
  Bu ağı besleyip büyüten zaten nazi Almanya
  Cevapla
 • hakan gardas 7 ay önce Şikayet Et
  Bu agi alman devlet bizat kendisi kuruyor, inanmayin bu haberlere...
  Cevapla
 • ozkayalar 7 ay önce Şikayet Et
  sizde her zaman aşırı sagcı,nazi artığı insanlar var.ve çoğalıyorlar.alman hükümetinin basiretsizligi sayesinde.
  Cevapla
 • izzet 7 ay önce Şikayet Et
  Almanya gerçek anlamda diğer sözde nato müttefiklerimiz gibi dost ve müttefik olmadı ve son 50 yıldır ülkemize yönelik bütün terör örgütlerinin hamisi sözcüsü gözcüsü olup barındırmıştır .terör örgütlerinin örgütlenmesine para toplamasına gösteri yapmasına alenen destek vermiştir .
  Cevapla
 • İhtiyar 7 ay önce Şikayet Et
  Dikkat edilirse ikinci dünya savaşında yahudilere yapılan katliamlar şuan dünyanın heryerinde müslümanlara yapılıyor ve giderek aynı durum şiddetleniyor!?.yukarıdaki araştırma avrupanın sağlakları yanı sağcıları bunu gösteriyor propagandalarıda güzel işliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dipsiz Göl talimatı!
'Kutsal Emanetler'in düşman eline geçmesine izin vermedi