Azerbaycan'dan dehşete düşüren Ermenistan iddiası

Azerbaycan Başbakanı Novruz Memmedov, işgalin uluslararası terörizm ve yasa dışı uyuşturucu kaçakçılığı için uygun koşullar yarattığını söyleyerek , "Ermenistan, işgal altındaki Azerbaycan topraklarını uyuşturucu üretimi ve trafiği için kullanıyor" dedi.

Azerbaycan'dan dehşete düşüren Ermenistan iddiası
Azerbaycan'dan dehşete düşüren Ermenistan iddiası
GİRİŞ 15.04.2019 17:43 GÜNCELLEME 15.04.2019 17:44
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 36. Uluslararası Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı başladı.

 

 

Azerbaycan hükümeti ve ABD Adalet Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesinin ortaklaşa düzenlediği konferansın açılış toplantısına Memmedov, ABD Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Narkotik ve Hukuki Yaptırım Bürosu yetkilisi Richard Gleen, Azerbaycanlı bakanlar ve 130'dan fazla ülkeden çok sayıda yetkili katıldı.

"ULUSLARARASI GÜVENLİĞİ DE TEHDİT EDİYOR"

Azerbaycan Başbakanı Novruz Memmedov, toplantıda yaptığı konuşmada, uyuşturucu kullanımının dünya için büyük sorun olmaya devam ettiğini belirterek, uyuşturucunun aynı zamanda terörün para kaynağı olarak uluslararası güvenliği de tehdit ettiğini söyledi.

"ERMENİSTAN İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARI UYUŞTURUCU ÜRETİMİ VE TRAFİĞİ İÇİN KULLANIYOR"

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesi ve çevresindeki illerin 25 yıldan fazladır Ermenistan'ın işgali altında olduğunu hatırlatan Memmedov, "İşgal, uluslararası terörizm ve yasa dışı uyuşturucu kaçakçılığı için uygun koşullar yaratıyor. Ermenistan, işgal altındaki Azerbaycan topraklarını uyuşturucu üretimi ve trafiği için kullanıyor" dedi. 

"UYUŞTURUCU SATIP SİLAH SATIN ALIYORLAR"

Başbakan Yardımcısı Ali Hasanov da konuşmasında aynı konuya dikkati çekerek, Ermenilerin işgal altındaki Azerbaycan topraklarında uyuşturucu üreterek sattıklarını, karşılığında ise silah aldıklarını kaydetti.

Dünyada uyuşturucu üretimi ve kullanımının arttığını belirten Hasanov, "Bu da gösteriyor ki mücadele yöntemleri yeterli değil. İlgili anlaşmaları yeniden gözden geçirmeliyiz. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun herkes uyuşturucuyla mücadele etmelidir" şeklinde konuştu.

GÜMRÜK BAŞKANI BİLGİ VERDİ

Azerbaycan Devlet Gümrük Komitesi Başkanı Sefer Mehdiyev ise gümrüklerde uyuşturucuyla mücadele faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Mehdiyev, 2018'de yaklaşık 2 ton, 2019'un ilk 3 ayında ise 520 kilogram uyuşturucu madde ele geçirdiklerini bildirdi. 

Basına kapalı devam eden ve iki gün sürecek konferansa 130'dan fazla ülkeden yaklaşık 500 yetkili katılıyor. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • aynen 2 ay önce Şikayet Et
  kafirler yanlista yapsalar dunya sus pus azarbeycan toprsklarini kacsendedir elinde tutuyor kafirlerden hic ses cikmiyor tam tersi olsaydi dimfi azarbeycan diye bi ulke yoktu bu kafirlerin nmhic bir seylerine inanman ne ozgurluk nede insan haklari onlar ancak kenfi cikarlarini kendi haklarini kiruyor onun icin muslumanlarin guclu bir beraber olarak harakat etmeleri sattir cesaretli olmak zorundafirlar bu kafirler cesareten korktuklari kadar silahtan korkmazlar korkakliktan meded umfuklari kadarda dilahtan meded umazlar
  Cevapla
 • ali 2 ay önce Şikayet Et
  bahenmiz hazır. uyuşturucu. bundan dolalı oraya bir kaç bomba sallayalım. birçok manaya gelir
  Cevapla
 • Abdülhamit 2 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın izniyle biz onları bozguna uğratacağız inşaallah. yeter ki sabırla ve dua ile bekleyelim. Alçaklar için yaşasın cehennem.
  Cevapla
 • Mahmut Akar 2 ay önce Şikayet Et
  Kefereler yok edilmelidir. İnsanlık düşmanı bu kefereler , lanet olsun..
  Cevapla
 • Memo 2 ay önce Şikayet Et
  Azerbaycan ermeni toprağını işgal etseydi batı 25 sene beklermiydi. 1 ayın içinde batılılar azerbaycana şavaş açarlardı. Neden güçsüz kalmışız hiç anlamıyorum.
  Cevapla
 • mechul 2 ay önce Şikayet Et
  Nedeni basit, 150 yıl öncesine dayanıyor. Ülkemizi ele geçiren batı ve siyonist bağlantılı karanlık zihniyet, koca Osmanlı Devletini içeriden kemirmeye başlıyor. Hani birileri 145 yıllık mücadelemiz diyor ya halkımızın büyük çoğunluğu da bunu
  Cevapla
 • alper____x___ 2 ay önce Şikayet Et
  yüzmüzü avrupaya dönmuşuz bak ab alacaklar diye bekleyip ab yasalrını uyuglamya çalşıyoruz idamı bile kaldırdık..sonuç abd ab müslülüman düşmanı....akdenizde tüm avrupa ve israil ve add yünanistanın yanında yer aldı bu da şu demktir ilerde savaş olursa düşmanımız belli.......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mersin'deki korkunç tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı!
120 kilometre hızla gelen ölüm kamerada!