Spiegel'den Türkiye'ye karşı büyük terbiyesizlik: Kaderi Hatay gibi...

Türkiye'nin Suriye'de terör örgütü PKK/PYD-YPG işgali altında bulunan bölgelere düzenlediği harekâtlara "işgal" olarak tanımlayan Alman basını, örgütün sözde lider kadrosunda bulunan Ayşe Hiso'nun "Afrin'e dönüş" hayallerini haberleştirdi. Hatay'ın da bir dönem Suriye'ye bağlı olduğu ve Türkiye'ye iltihak ettiği hatırlatılan yazıda, "Afrin'in de aynı kaderi yaşamasını istemiyorlar" satırlarına yer verildi.

Spiegel'den Türkiye'ye karşı büyük terbiyesizlik: Kaderi Hatay gibi...
Spiegel'den Türkiye'ye karşı büyük terbiyesizlik: Kaderi Hatay gibi...
GİRİŞ 22.04.2019 17:36 GÜNCELLEME 22.04.2019 17:39
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Almanya merkezli Spiegel Online'da yayımlanan yazıda, ABD Başkanı Donald Trump'ın eski DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'ün geçtiğimiz günlerde Foreign Affairs için kaleme aldığı ve çocuğu gibi besleyip büyüttüğü PKK/PYD-YPG'nin geleceğine ilişkin endişelerini dile getirdiği makaleye atıflarda bulunuldu.

ERDOĞAN'A İFTİRA

 

 

Türkiye'nin konuyla ilgili üst düzey yetkili isimlerinin defaatle "Suriye’nin toprak bütünlüğüne bağlılık" açıklamalarında bulunmasına ve tek hedefin bölgede oluşturulmak istenen terör koridoru olduğunun belirtilmesine rağmen, Spiegel Online, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyini uzun vadeli olarak işgal etmek ve coğrafyanın demografik yapısını değiştirmek istiyor" diye yazıldı.

HATAY BENZETMESİ

Zeytin Dalı Harekâtı ile Afrin'den süpürülen terör örgütü PKK/PYD-YPG'nin sözde lider kadrosunda bulunan Ayşe Hiso, Spiegel'deki haberde yer alan bilgilere göre, bölgeyi yeniden ele geçirme arzularını dile getirdi. Bölgeyi Türk askeri için bir bataklığa çevirmeye çalıştıklarını anlatan Hiso, bir dönem Fransız mandasındaki Suriye'ye bağlı olan Hatay'ı ima ederek Afrin'in de aynı şekilde Türkiye'ye bağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

1918 yılına kadar Osmanlı toprağı olan, bu tarihten sonra Fransız mandasındaki Suriye'ye bağlanan ve son olarak tekrar Türkiye'ye iltihak eden Hatay'ın bu tarihinden bahsedilen yazı, "Afrin'in de aynı kaderi yaşamasını kesinlikle istemiyorlar" sözleriyle sonlandırıldı.

KAYNAK: STAR GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Osmanlı 5 ay önce Şikayet Et
  Der spıgel Almanyanın içinden hatay kadar Türk vatandaşlarımız için toprak talebimiz var ,önümüzdeki yıllar içinde hazırmısınız.
  Cevapla
 • murtaza 5 ay önce Şikayet Et
  Almanlar türkiye için endişeleceğine pkk için endişeleniyorlar, istikrar olmayan bir ülkede, sınırı olan tüm ülkeler etkilenir, burdan anlaşıldığı gibi almanlarda açık bir şekilde pkk ya, yardım ettiklerini saklamıyor, tüm dünyayada ilan ediyorlar.
  Cevapla
 • Ozan elazığ 5 ay önce Şikayet Et
  İsraıl neden fılıstın topraklarını işgal edıyor bunu nıye yazmıyorsun der spigel. Cok nankörsünüz ama yakındır almanyada fransa paris gıbı olacak olaylar
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  2071 de berlini alacagız.
  Cevapla
 • Hakan 5 ay önce Şikayet Et
  Spiegel e sorsaniza kac para almis karsiliginda .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Alman basını: Erdoğan Maas'ı aşağıladı
Ye Çocuk Ye, Dedim...