Seçimden istediğini alan Sisi'den şoke eden karar

Mısır'ın darbeci Devlet Başkanı Abdulfettah el Sisi, ülkede 3 ay olağanüstü hal uygulama kararı aldı.

Seçimden istediğini alan Sisi'den şoke eden karar
Seçimden istediğini alan Sisi'den şoke eden karar
GİRİŞ 25.04.2019 15:11 GÜNCELLEME 25.04.2019 15:50
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Mısır’da, darbeci Devlet Başkanı Abdufettah Sisi, üçüncü defa devlet başkanı olma yolunu açan anayasa değişikliğinin yüzde 88,8 oranında kabul edilmesinin ardından ilk icraat olarak ülkede genelinde 3 ay olağanüstü hal etme kararı aldı.

 

 

Sisi'ye Mısır halkından 2030 vizesi

23 Nisan tarihli Mısır Resmi gazetesinde yer alan 2019 yılı 208'lu Başkanlık kararıyla, 25 Nisan 2019 tarihinde başlamak üzere ülke genelinde olağanüstü hal uygulanacağı kaydedildi.

 

 

Alınan kararda şu ifadeler yer aldı: "Silahlı kuvvetler ve polis güçleri ülke genelinde güvenliği sağlamak, kamu ve kişisel varlıkları korumak ve vatandaşların hayatlarını güvenci altına almak için, tehditler ve terörizmin finansını sağlamaya karşı gerekli bütün tedbirleri alır."

Olağanüstü hal kararının, Tanta’da St.George ve İskenderiye’deki Mar Mark Kiliselerinin 2017’de bombalanması üzerine alınan olağanüstü hal kararının uzatılması olduğu belirtildi. Mısır Anayasasının 154’üncü maddesine olağanüstü hal durumlarının 3 aydan uzun olmayacağı yer aldığı için olağanüstü hal kararlarının 3’er aylık süreye alındığına dikkat çekildi. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • osman 5 ay önce Şikayet Et
  %88.8 Bu oy oranı ancak mutlak diktatörlükte mümkün. Aziz Mısır halkı da inşaallah bu zalimlerden kurtulacak
  Cevapla
 • gakko 5 ay önce Şikayet Et
  nasil bir halktirki ayaklanmiyor bu firavuna karşi nasil Mursi başkan seçilmişti ki ülkede nerde yandaşlari ayaklanip yiksinlar bu rejimi kimseden niye ses çikmiyor 1 ay boyunca milyonlar kahireye yürüsün bu devrimi yiksin
  Cevapla
 • gresunlu 5 ay önce Şikayet Et
  firavunda olmeyecegim saniyordu ...siside öleceğini unutmuş
  Cevapla
 • Doruklu 5 ay önce Şikayet Et
  sisi başına geleceklere biliyor bu yüzden tedbirleri alıyor ve aldırttırılıyor. mısırı siyonistler yönetiyor. sisi kukla dan ibaret.
  Cevapla
 • Firavun. 5 ay önce Şikayet Et
  Chpnin yaptığı seçim hırsızlıklarını sisi firavunuda yaptı yoksa mısırda bu kadar oy alması mümkün değildi yüce RABBİM şu mübarek günlerin hürmetine oyunlarını hem başlarına hemde ayaklarına dolasın amin amin amin..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Barış Pınarı Harekatı için Putin'in tavrı ne olacak?
Tel Abyad'ı silah deposuna çevirmişler!