2,5 aydır kayıptı! Prens Selman ortaya çıktı

Babası Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ile arası açılan ve 2,5 aya yakın bir zamandır ortalarda gözükmeyen Veliaht Prens Muhammed bin Selman, dün ortaya çıktı. Veliaht Prens Selman, başkent Riyad’ta bulunan Kral Abdülaziz Askeri Akademisi’ni bitiren öğrencilerin diploma törenine katıldı.

2,5 aydır kayıptı! Prens Selman ortaya çıktı
2,5 aydır kayıptı! Prens Selman ortaya çıktı
GİRİŞ 03.05.2019 17:37 GÜNCELLEME 03.05.2019 17:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Mısır ziyareti sırasında babası Kral Selman bin Abdülaziz el-Suud ile arasındaki çatlağın basına yansımasından sonra 2,5 aydır kamuoyunun önüne çıkmayan Veliaht Prens Muhammed Bin Selman, dün ortaya çıktı.

 

 

ASKERİ AKADEMİYİ BİTİREN ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI

Veliaht Prens Selman, başkent Riyad'da bulunan Kral Abdülaziz Askeri Akademisi'ni bitiren öğrencilerin diploma törenine katıldı. Törende önce Kur'an ayetlerinin okunmasıyla başladı.

Kral Abdülaziz Askeri Akademi Komutanı Orgeneral Walid Al Dhahri törende yaptığı konuşmada, okuldan mezun olanlar öğrencilerle gurur duyduğunu belirterek, eğitimini tamamlayan öğrencilerin ülkenin selameti ve geleceği için yararlı görevlerde bulunacaklarını belirtti.

PRENS SELMAN, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Konuşmaların bitiminde askeri geçit töreni başladı. Kolej bayrağı yeni mezunlara devredildikten, yemin merasimi gerçekleştirildi.

Yemen merasiminden sonra başarılı olan öğrenciler Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman tarafından ödüllendirildiği bildirildi.

PRENS SELMAN'DAN 2.5 AYDIR HABER ALINAMIYORDU

Baba-oğul arasında patlak veren krizin basına yansımasından sonra Veliaht Prens Selman'dan 2.5 aydır haber alınamıyordu.

Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, 3 Asya ülkesi olan Pakistan, Hindistan ve Çin'e 18-22 Şubat tarihleri arasında yaptığı ziyaretten sonra, bir daha kamuoyunda görülmemişti.

Yabancı lider ve heyetlerin Riyad'a ziyaret ettiği toplantılarda gözükmeyen Prens Selman'ın, babası Kral Selman arasındaki krizin sürdüğü söyleniyordu.

Saray kaynakları ise Kral Selman'ın İstanbul'daki Suudi Konsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden sonra Suudi rejimine yönelik suçlamaları ve baskıları azaltmak için oğlunu kamuoyunun önüne çıkmasını yasakladığı ileri sürülürken; bazı kaynaklar ise Veliaht Prens'in Kral'a danışmadan aldığı kararların büyük tepki çektiği öne sürülmüştü.

Bu kararların başında ABD ve İsrail ile olan yakınlık, Katar'ı izole etme, Yemen'e savaş açmak ve ülkede halkın tepkisine rağmen bazı reformları hayata geçirmek geliyor. Ayrıca Veliaht Prens'in Kabe'nin üstüne çıkması da büyük tepki çekmişti.

KAYNAK: TİMETÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Ufuk 5 ay önce Şikayet Et
  Bu zevat, kabenin üstüne hangi maksatla çıkmıştır.
  Cevapla
 • ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  adini duz kulanin.........katil prens
  Cevapla
 • gakko 5 ay önce Şikayet Et
  piskolojik bir hastaliğa yakalanmiş galiba Allah firavuna verdigi hastaliği bunuda verdi galiba
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Mehmetçik'e özel klip
Kılıçdaroğlu'ndan ihanete varan sözler: Türkiye teröristleri...