ABD'de caminin kundaklanması protesto edildi

Amerika Diyanet Merkezinde düzenlenen etkinliğe katılan yüzlerce kişi, New Haven Diyanet Camisi'nin kundaklanmasını protesto etti. Düzenlenen etkinlikte İslamofobiye ve yabancı düşmanlığına karşı mesajlar verildi.

ABD'de caminin kundaklanması protesto edildi
ABD'de caminin kundaklanması protesto edildi
GİRİŞ 19.05.2019 10:07 GÜNCELLEME 19.05.2019 10:11

ABD'de New Haven Diyanet Camisi'nin kundaklanması,  Amerika Diyanet Merkezinde (DCA) düzenlenen etkinlikle protesto edildi. 

 

 

ABD'de başkent Washington'a yarım saatlik mesafede Maryland eyalet  sınırları içinde yer alan DCA'de New Haven Diyanet Camisi için bir etkinlik  düzenlendi.

Yüzlerce kişinin katıldığı etkinlikte, 12 Mayıs'ta New Haven Diyanet  Camisi'nin kundaklanması olayı protesto edilirken, katılımcılar İslamofobi ve  yabancı düşmanlığı karşıtı mesajlar verdi.

 

 

DCA Başkanı Fatih Kanca, Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR)  temsilcisi Zainab Chaudry, Amerikalı vaiz Şeyh Yusuf Estes, Amerikalı Müslüman  sivil toplum örgütü temsilcileri ile Amerikalı Hıristiyan ve Yahudi toplumunun  bazı temsilcileri, yaptıkları konuşmalarla, bir caminin kundaklanmasının hiçbir  şekilde kabul edilemeyeceğini vurguladı.

12 Mayıs'ta kundaklanan, ABD'nin Connecticut eyaletinin New Haven  kentindeki  Diyanet Camisi'nde büyük çapta maddi hasar meydana gelmişti.

Cami yönetimi, ABD'deki diyanet yetkilileri, Amerikalı Müslüman sivil  toplum örgütleri ve bölgede yaşayan yerel halk ile dayanışma içinde camiyi en  kısa sürede tamir ederek yeniden ibadete açacaklarını duyurmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk duyurdu: Resmen başladı
ABD'den yeni Suriye hamlesi! Trump geri adım mı atıyor?