Trump'ın damadından Ürdün çıkarması!

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve kıdemli başdanışmanı Jared Kushner, yarın Ürdün'ü ziyaret edecek.

Trump'ın damadından Ürdün çıkarması!
Trump'ın damadından Ürdün çıkarması!
GİRİŞ 28.05.2019 15:53 GÜNCELLEME 28.05.2019 15:53

Ammon haber ajansının haberinde Kushner'in, birkaç ülkeyi ziyaret edeceği bölge turu kapsamında yarın Ürdün'e gideceği ifade edildi.

İsrail kaynaklı bazı basın kuruluşları, Trump'ın damadının, Ürdün temasları kapsamında Kral Abdullah ile yapacağı görüşmede Bahreyn'in başkenti Manama'da gelecek ay düzenlenmesi planlanan ekonomi çalıştayının da gündeme gelmesinin beklendiğini yazdı.

Ürdün şu ana kadar Bahreyn’deki çalıştaya katılıp katılmayacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

YÜZYILIN ANLAŞMASI KAPSAMINDA İLK ORGANİZASYON

Manama'da düzenlenecek ortak çalıştayın, ABD'nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda yakında açıklaması beklenen "Yüzyılın Anlaşması" planı kapsamındaki ilk organizasyon olduğu ifade ediliyor.

Beyaz Saray basın ofisinden yapılan açıklamada, Bahreyn'in ABD ile iş birliği içinde 25-26 Haziran'da başkent Manama'da "Refah için Barış" adlı ekonomik çalıştaya ev sahipliği yapacağı belirtilmişti.

Çalıştayın hükümet, sivil toplum ve iş dünyasındaki liderlerin fikir alışverişinde bulunması, stratejileri tartışması ve potansiyel ekonomik yatırımlara destek vermesi için çok önemli olduğuna işaret edilen açıklamada, "Refah için barış, Filistin halkı ve bölge için müreffeh bir gelecek için daha istekli ve başarılabilir çalışmalara fırsat tanıyacaktır." ifadeleri kullanılmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
13 Kasım 2019 Günün Önemli Gelişmeleri
Çocuk yaşta PKK'ya katılan iki terörist böyle teslim oldu