Almanya Dışişleri: Körfez'deki saldırılar endişe verici

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Umman Körfezi'nde Panama bandıralı ve Marşal Adaları bandıralı Front Altair adlı iki tankere düzenlenen saldırıya ilişkin ''Umman Körfezi'ndeki saldırılar endişe verici'' dedi.

Almanya Dışişleri: Körfez'deki saldırılar endişe verici
Almanya Dışişleri: Körfez'deki saldırılar endişe verici
GİRİŞ 13.06.2019 18:20 GÜNCELLEME 13.06.2019 18:20
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Saldırıya ilişkin bölgedeki gerginliğin artması yönünde tehdit oluşturduğunu belirten Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ''Aldığımız haberler son derece endişe verici'' ifadelerini kullandı.

 

 

Gerginliğin tırmandırılmaması gerektiğini açıklayan Maas, ''Bölgedeki durum tehlikeyi tırmandırabilecek olaylardır. Uzaklaşmaya ihtiyacımız var. Her iki tarafta buna katkıda bulunmalı'' dedi.

İran'da deniz ve limanların güvenliğinden sorumlu Limanlar Kurumu Genel Müdürü Ali Rıza Haceste, Katar'ın el Rus limanından Tayvan'a doğru yola çıkan Norveçli Frontline şirketine ait Marşal Adaları bandıralı Front Altair adlı tankere sabah yerel saatle 08.50 civarında bir saldırı gerçekleştiğini ifade etmişti.

 

 

Panama bayraklı Kokuka Courageous petrol tankerine düzenlenen ikinci saldırının yerel saatle 09.50’de meydana geldiğini belirten Haceste, Bender Abbas Limanı'ndan Singapur'a giden tankerin Cask Limanı'na 28 mil uzaklıkta saldırıya uğradığını kaydetmişti.

Her iki petrol tankerindeki 44 mürettebatın İran deniz birliklerince kurtarıldığını belirten Limanlar Genel Müdürü Haceste, işçilerin Cask Limanı'na nakledildiklerini ve durumlarının iyi olduğunu dile getirmişti.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
umman körfezi
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Her iki taraf diye bir şey söz konusu değil. İran'ın 5+1 ülkeleri ile yapmış olduğu nükleer antlaşmasına İran bağlılığını defalarca açıklamış olmasına rağmen antlaşmadan cayan taraf ABD dir ve AB ülkelerinin boş konuşmak yerine, yiyiorsa hepsinin altına imza koyduğu antlaşmayı hiç eden ABD'ye olması gereken tonda cevap vermeleri ve yaptırım uygulamaları gerekir. Tabi yerse...
  Cevapla
 • gakko 5 ay önce Şikayet Et
  adin gibi biliyorsun Heiko kimin yaptiğini israil ve Abd ajanlari iş başinda kaos ortami yaratmak için sonlari geldi bu siyonislerin
  Cevapla
 • Tayfa 5 ay önce Şikayet Et
  Korsan abd
  Cevapla
 • dfghj 5 ay önce Şikayet Et
  avrupa ülkeleri yetkililerinin endişe verici kaygı verici entel dantel laflardan başka bildikleri laf yokmu hep aynı söylem avrupada söz medeniyetin kalbi olduğunu iddia eden ülkeler daha etkili uzun cümleler açıklamalar yapmazmı kısa boş yanı laflar her seferinde tekarlanıyor yere batsın avrupa medeniyeti yere batsın zulüm işgalleri
  Cevapla
 • Abdullah 5 ay önce Şikayet Et
  Helayı müslümanlardan öğrenen bir topluluktan ne bekliyorsun ki kardeşim ? onlar hep aynı sazı aynı davulu çalıyorlar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
NATO'dan Türkiye itirafı: Haritaya bakın anlarsınız!
İşte geleceğin otomobilleri...