İran'a bir darbe de Twitter'dan!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, yaptığı açıklamada, İran kaynaklı ve İran hükümetinin doğrudan desteklediği düşünülen, yaklaşık 4 bin 800 Twitter hesabının platformdan silindiğini duyurdu.

İran'a bir darbe de Twitter'dan!
İran'a bir darbe de Twitter'dan!
GİRİŞ 14.06.2019 07:44 GÜNCELLEME 14.06.2019 07:44
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

 Twitter, silinen hesapları sinyal ve davranışlarının farklı olduğunu açıklayan üç farklı gruba ayırdı. İlk grubun, yaklaşık 2 milyon tweet atmış olan 1666 hesaptan oluştuğu belirtildi.

Twitter'ın bu hesaplara dair yaptığı açıklamada, 'Genellikle İran devletinin diplomatik ve jeostratejik görüşlerini destekleyen bir bakış açısıyla küresel haber içeriğini paylaştılar' dediği belirtildi.

248 hesaptan oluşan ikinci grubun ise İsrail ile ilgili tartışmalara doğrudan katıldıkları gerekçesiyle silindiği belirtildi.

Son olarak, 2 bin 865 hesaptan oluşan üçüncü grubun ise sahte kimliklerden oluştuğu, hem İran hem de dünyadaki siyasi ve sosyal meseleler üzerine tartışma çabası içinde oldukları gerekçesiyle silindiği duyuruldu.

ETİKETLER
abd
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • şuhudi çelik 5 ay önce Şikayet Et
  Bunca yıl ambargo uygulandı, Irak'a saldırdı orta doğuda abd ve İsrail oyunlarında baş rol oynadı fakat bugün hiçbir şey olmamış yapmamış gibi dünkü yönetmenlerine bugün kafa tutuyor ilginç yeni bir artistlik. Şurası kesin ki yönetmen ve oyuncu aynı, fark yok.
  Cevapla
 • esas 5 ay önce Şikayet Et
  Desteklemeyenleri de silseydin. Tarafsızlık iyidir. Sen fikirlerin özgürce ve demokratikçe tartışıldığı bir yer misin yoksa senin borozanını çalanların toplandığı siyasi bir örgüt mü? Tek taraflı ve iki yüzlü politikalar ile devletlerin yıkılmasını sağlıyorsunuz. Sonrasında da nedense haklarını savunamayacak perişan ülkelerin insanlarının hakkı olan kaynaklara ortak çıkıyorsunuz.
  Cevapla
 • yıldırım 5 ay önce Şikayet Et
  Twitter keyfi kullanıcıları siliyor ise yarın bize yapmayacağı ne malüm. acilen alternatif sosyal kaynak iletişimler oluşturulmalı.
  Cevapla
 • Mahmut Akar 5 ay önce Şikayet Et
  çok demokratikler canııımmm.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
SON DAKİKA: ABD şoke etti! İki dünya devini yasakladı!
Başkan Erdoğan, 'Meydan okuyorum' deyip çağrıda bulundu